statystyki

Turcja stoi w obliczu potężnego kryzysu gospodarczego

autor: Bartłomiej Niedziński20.06.2018, 07:44; Aktualizacja: 20.06.2018, 07:58
Od pięciu lat trwa kampania wyborcza, a to nie sprzyja reformom

Od pięciu lat trwa kampania wyborcza, a to nie sprzyja reformomźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: SEDAT SUNA

Odkładanie reform, ingerowanie w działania banku centralnego, stan wyjątkowy i spory zagranicznie spowodowały, że Ankara traci zaufanie inwestorów.

T urcja, do niedawna będąca jednym z najbardziej obiecujących rynków wschodzących, stoi w obliczu potężnego kryzysu gospodarczego. Na dodatek ten kryzys władze w dużej mierze same ściągnęły na kraj. Ale być może też za niego zapłacą, bo niedzielne przedterminowe wybory prezydenckie i parlamentarne są najtrudniejszym jak dotychczas testem dla Recepa Tayyipa Erdoğana oraz jego Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).

Według przeprowadzonego w połowie maja sondażu 57 proc. Turków uważa, że gospodarka już znajduje się w kryzysie, a 45 proc. uznaje sytuację ekonomiczną za główny problem kraju (na kolejnych miejscach są relacje z zagranicą – 18 proc., wymiar sprawiedliwości – 7 proc., oraz terroryzm i bezpieczeństwo – 5 proc.). Zarazem tylko 35 proc. ankietowanych wskazuje na obecnego prezydenta jako osobę zdolną do wyprowadzenia kraju z kryzysu.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie