Rafalska: Protest osób niepełnosprawnych niezwykle się upolitycznił

21.05.2018, 15:35; Aktualizacja: 21.05.2018, 15:55
Minister była też zaproszona na podpisanie umowy o współpracy między gorzowskim Zespołem Szkół Elektrycznych z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrociepłownia Gorzów wpisującej się w wymienione wyżej działania.

Minister była też zaproszona na podpisanie umowy o współpracy między gorzowskim Zespołem Szkół Elektrycznych z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrociepłownia Gorzów wpisującej się w wymienione wyżej działania.źródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Protest w Sejmie nabrał niebezpiecznego zwrotu, on się niezwykle upolitycznił, a problematyka osób niepełnosprawnych powinna być problematyką absolutnie ponad podziałami - powiedziała w poniedziałek w woj. lubuskim szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • niepełnosprawna dorosła bez renty(2018-05-22 16:58) Zgłoś naruszenie 10

    To są osoby niepełnosprawne z rentą socjalną(która otrzymali bez wyliczania żadnych okresów składkowych/nieskładkowych w ZUS. Otrzymali bardzo dużo, a razem z nimi ich rodzice. Obok są niepełnosprawni którzy nie mają renty wcale, gdyż zachorowali po 30r.ż i podlegają innej ustawie, muszą mieć wyliczenie okresy składkowe nieskładkowe do ZUS, a jak można uzbierać składek społecznych na część emerytalno-rentową gdy w wieku 32 lat uległo się wypadkowi? tak więc sparaliżowana bez renty, nikt nie odpowiada na apel takich właśnie osób. Publicznie nie opisuje się tej dyskryminacyjnej prawdy, że istnieje podział na takich co rentę socjalną dostają ot tak( inna ustawa) i ci którym się mówi nie ma renty -zachorowałeś uległeś wypadkowi mając 32 lata (jeszcze inna ustawa) . Teraz już miesiąc na tapecie, w mediach i wszędzie ... ale żaden z publicystów chyba nie wie lub nie chce mówić prawdy o podziale niepełnosprawnych> protest dotyczy tylko rencistów socjalnych , a co z pozostałymi którzy nawet trochę uzbierali składek na poczet własnej renty lecz jest ona bardzo niska. Zyją biedniej niż socjalni bez rodziców bez opieki.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie