statystyki

Wypadek w Zofiówce pod lupą śledczych

autor: Karolina Baca-Pogorzelska08.05.2018, 07:47; Aktualizacja: 08.05.2018, 07:49
W poniedziałek ruch Zofiówka (czyli część kopalni zespolonej Borynia – Zofiówka – Jastrzębie) nie wydobywał węgla, Borynia i Jastrzębie fedrowały normalnie. Nie wiadomo, czy dziś ruszy wydobycie.

W poniedziałek ruch Zofiówka (czyli część kopalni zespolonej Borynia – Zofiówka – Jastrzębie) nie wydobywał węgla, Borynia i Jastrzębie fedrowały normalnie. Nie wiadomo, czy dziś ruszy wydobycie.źródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

W poniedziałek wieczorem nadal trwały poszukiwania trzech górników. Wstrzymano wydobycie węgla.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo w sprawie sobotniego wypadku w Zofiówce. Dlaczego gliwicka, a nie jastrzębska? – Ze względu na wagę zdarzenia oraz m.in. to, że były ofiary śmiertelne. Jastrzębska prokuratura rejonowa podlega naszej – tłumaczy Joanna Smorczewska, rzeczniczka gliwickiej prokuratury.

W sobotę ok. godz. 11 w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju na głębokości 900 m doszło do wstrząsu o sile 3,42 stopnia w skali Richtera. W rejonie zagrożenia było 11 górników. Czterech wyszło o własnych siłach. Dwóch szybko znaleźli ratownicy. W niedzielę dotarli do dwóch ciał. Poszukiwania trzech górników nadal trwają. Nie ma z nimi kontaktu, ale teren poszukiwań się zawęża.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie