Rodzice osób niepełnosprawnych krytykują podpisanie porozumienia: To jest skandal!

24.04.2018, 16:55; Aktualizacja: 24.04.2018, 19:24
Protest rodziców osób niepełnosprwanych w Sejmie

Protest rodziców osób niepełnosprwanych w Sejmieźródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

To porozumienie jest dla nas skandalem; podpisywał to ktoś, kogo nie znamy - tak Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych skomentowała podpisanie porozumienia w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (13)

 • prawda w oczy kole(2018-04-25 07:53) Zgłoś naruszenie 12

  Kobiety ze swoimi juz dużymi dziecmi w sejmie to żenada i błazenada.Wygladaja jakby wyszły od kosmetyczki bo na to maja duzo czasu nic nie robiąc, nie pracując.Sa osrodki gdzie mozna dzieci na 8 i więcej godzin przyprowadzic i samemu podjąć prace np.na pół etatu,ale po co?kiedy mozna nic nie robic tylko domagac sie pieniędzy.Ktos nimi kieruje ale jest to żenujące tak zachowywac sie i trzymac te dorosłe juz osoby na wózkach przez całe dnie.Tzn.że nie jest im tak ciężko jak to przedstawiaja,w końcu tez maja mężów którzy pracuja i maja jakies dochody.Takim osobom dac palec to chca całą ręke,sorry ale pracujace matki maja o wiele ciężej,bo pracuja,wychowuja,posyłaja do szkoły,co odpada tym chorym niepełnospr.,nie musza wydawac pieniędzy na przybory szkolne,składki,dodatki,ubrania.Więc drogie panie zastanówcie sie bo to my wszyscy będziemy was utrzymywac ,żebyscie mogły zyc w spokoju nic nie robiąc.

  Odpowiedz
 • Weronika(2018-04-25 06:17) Zgłoś naruszenie 16

  Pierwszym obowiązkiem każdego rodzica jest ZAPEWNIENIE DZIECKU POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA. Także dziecku dorosłemu, niepełnosprawnemu. PROTESTUJĄCY W SEJMIE RODZICE - TAKĄ FORMĄ STRAJKU - NIE DAJĄ OBECNYM TAM NIEPELNOSPRAWNYM POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA. W czasie awantury w Sejmie - osoba niepełnosprawna intelektualnie - nie rozumiejąc o co chodzi - głośno płakała. CO TO ZA MATKI , KTÓRE UŻYWAJĄ SWOICH DZIECI DO WALKI O PIENIĄDZE , DO WALKI POLITYCZNEJ ? Syn bogatej p. Iwony Hartwig nie potrzebuje jej 24 godzinnej opieki. CO TO ZA MATKI , KTÓRE ZDOTOWAŁY SWOIM DZIECIOM TAKĄ TRAUMĘ ? Cel nie uświęca takich środków.

  Odpowiedz
 • dffdfd(2018-04-24 23:23) Zgłoś naruszenie 10

  emeryci zacznijcie z nimi walczyć o godne życie, bo dla młodych zdrowych jak by rodziców mają po 500+

  Odpowiedz
 • Polka(2018-04-24 21:54) Zgłoś naruszenie 61

  Opiekun osoby niepełnosprawnej dorosłej pracuje za 520,00 zł na miesiąc, nie może dorabiać ,czyli za co ma żyć???

  Odpowiedz
 • maga(2018-04-24 21:36) Zgłoś naruszenie 60

  Dorosle dzieci opiekujące się starszymi niepełnosprawnymi rodzicami nie mogą liczyć na żadną pomoc . Należy pamiętać że te dzieci" mają często powyżej 60 lat i same są schorowanymi emerytami. Kiedy wreszcie rząd pomyśli o takich ludziach, by ich na chwilę odciążyć od całodobowej pracy. Kiedyś w Sejmie był projekt ustawy o bonach opiekuńczych , ale przepadł w pierwszym czytaniu

  Odpowiedz
 • Alicja na wózku(2018-04-24 20:43) Zgłoś naruszenie 710

  Skoro nie znają tych organizacji, to widocznie mają takie interesy w tym proteście. Ich interesem jest roszczeniowość, nieustępliwość, brak taktu do negocjacji,nierozumienie swoich postulatów w stosunku do możliwości, jakie daje polskie społeczeństwo płacąc podatki. Te organizacje, o których panie protestujące nie mają pojęcia to są jedne z największych organizacji pomagających osobom z niepełnosprawnościami. Ale chcącym tego wsparcia. To jest aktywizacja, usamodzielnianie,wprowadzanie w trudny rynek pracy, pokazanie, że można. Niech się zwrócą choćby telefon do FAR, do Pani Prezes, zobaczą co z ich dziećmi zrobią. Ale nie po co, boją bo P. Głogowska nienawidzi bezczynności,marazmu. Jakoś po rehabilitacji w FAR nikt nie protestuje, tylko zaiwania o 5 rano z łóżka, by na 7.30 do pracy zdążyć, by nie być ciężarem dla społeczeństwa. I nie mówcie, że są to osoby nie mogące pracować. Są to wózkowicze, kulawi, z porażeniem, którzy mają rodziny swoje i dają radę. A tu widać jest sprawa polityczna, daje z daleka nieuczciwymi intencjami. Nie mówię, że wszyscy sa zdolni do aktywności, ale jak widać te niektóre osoby i ich podległość wyrafinowaniu roszeniowemu rodziców, to pytanie, gdzie oni byli skoro nie znają tak znaczących organizacji aktywnościowych.

  Odpowiedz
 • Adam Mickiewicz (2018-04-24 20:06) Zgłoś naruszenie 57

  No to czas - start! Za chwilę się zacznie. Szanowni Państwo, wy walczycie z rządem czy o swoje postulaty? Dlaczego postulaty nie zrealizowały wcześniejsze partie polityczne? Dlaczego brakuje w waszych wypowiedziach krytyki poprzednich elit? Niestety, upolityczniacie sprawę, szkodząc jej.

  Odpowiedz
 • Adam Mickiewicz (2018-04-24 19:58) Zgłoś naruszenie 714

  Nie wierzę tym paniom. Tak, jak panie to robicie, nie zabiega się o swoje interesy - okupacja Sejmu, osoba Pani Wielgus, osoby niepełnosprawne na wózkach

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Jan z synami(2018-04-24 19:54) Zgłoś naruszenie 116

  Mam dwoch niepelnosprawnych synow i jak do tej pory nie slyszalem i nie mam zadnej pomocy z jakiegokolwiek stowazyszenia ktore podpisalo to niby porozumienie , propaganda jak za PRLu. Blazenada rzadu chamstwo w zywe oczy , popieram tych protestujacych. Jak Ci w rzadzie i ci co podpisali mienja sie katolikami! Ochyda

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • matka(2018-04-24 18:00) Zgłoś naruszenie 64

  Dobra zmiana,okazała się niedobra,myślą że, to matki tych dzieci,są niepełnosprawne;(

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie