W sobotę odbędzie się w Warszawie konwencja PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. PiS podsumuje dwa lata swych rządów; nakreśli też założenia programowe na kolejne lata.

Karczewski, został spytany w radiowych Sygnałach Dnia, czy konwencja PiS to początek kampanii samorządowej. "W pewnym sensie tak. Chcemy podsumować, pokazać i przypomnieć to, co zrobiliśmy przez dwa lata" - odparł. "Konwencja na pewno będzie bardzo interesująca; skromna, ale bardzo treściwa" - zadeklarował.

Marszałek Senatu zapowiedział, że w jej trakcie "padną nowe propozycje".

Dodał, że konwencja zapoczątkuje też objazd polityków PiS po Polsce. "W niedzielę ja będę w Tomaszowie Mazowieckiem, ale jeszcze w sobotę będę przyjmował premiera Mateusza Morawieckiego w moim okręgu wyborczym. (Premier) Będzie w Grójcu, później u mnie, w moim mieście, w Nowym Mieście nad Pilicą" - mówił Karczewski.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.