statystyki

Cymański: Jestem żołnierzem Jarosława Kaczyńskiego, weteranem walk [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti12.04.2018, 20:00; Aktualizacja: 13.04.2018, 08:38
Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski (od 2012 r.), wcześniej należał do Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Maksymilian Rigamonti

Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski (od 2012 r.), wcześniej należał do Prawa i Sprawiedliwości Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Czy dla Polski byłby lepszy rozpad naszego obozu? Mają wrócić platformersi z Nowoczesną z Wilanowa i znowu ludzie mają klepać biedę. To są mocne słowa, ale na portfelu rodzina się kończy - mówi Tadeusz Cymański w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Boże Święty, do czego to doszło.

O tych barierkach wokół Sejmu pan mówi?

Takie mamy państwo. Jeszcze płot chcieli robić. Kiedy byłem chłopakiem, pamiętam, w „Trybunie Ludu” było napisane: „Kryzys w PZPR, demokracja wewnątrzpartyjna”.

Porównuje pan do dzisiejszej sytuacji?

Do niczego nie porównuję. Tak mi się przypomniało, jak te zasieki zobaczyłem. Nie jestem politologiem, pochodzę z małego miasteczka i teraz zrozumiałem, że to jest wiecznie żywe.


Pozostało jeszcze 96% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (17)

  • Wredna miernota(2018-04-12 21:59) Zgłoś naruszenie 450

    Panie "żołnierzu". I jak się Panu podoba dzisiaj rozpoczęty sezon procesów politycznych? Zajmiemy się nim na kolejne pół kadencji, a tymczasem zwykłe rządzenie leży i kwiczy. Całokształt reform to zdobywanie stołków, marnowanie pieniędzy w 500+ i próby łupienia przedsiębiorców, zwiększania podatków, zwane " uszczelnianiem". Śmiało w stronę katastrofy...

    Odpowiedz
  • wit(2018-04-12 22:55) Zgłoś naruszenie 381

    U mnie w chlewie prosiaki ze względów racjonalnych gromadzą się przy korytach gdzie z wiaderka dostają żarcie takie to mądre a nie zasiadają w sejmie.

    Odpowiedz
  • xxx(2018-04-12 21:42) Zgłoś naruszenie 361

    Od wielu lat koryto + .

    Odpowiedz
  • Żołnierz ...(2018-04-12 23:36) Zgłoś naruszenie 330

    czy raczej ... typowy SZWEJK polityczny ?

    Odpowiedz
  • Wątpliwy ...(2018-04-12 20:18) Zgłoś naruszenie 212

    ..... powód do dumy.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-04-13 08:22) Zgłoś naruszenie 200

    Jaką trzeba być obleśną chorągiewką, żeby nie wiedzieć że rodzina nie kończy się na kasie lecz na miłości i wzajemnej trosce oraz szacunku. Jak się ma takie poglądy to lepiej ust nie otwierać.!

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-13 08:21) Zgłoś naruszenie 150

    A może by pan Cymański, jako inteligentny człowiek, przestał składać wiernopoddańcze hołdy. I zaczął myśleć o Polsce - czyli o porzuceniu funkcji "żołnierza". Ślepego bagnetu woli partyjnych bonzów.

    Odpowiedz
  • Może niebawem ...(2018-04-13 09:18) Zgłoś naruszenie 150

    ..... przydatna będzie druga profesja pana posła......na pogrzebie pisu.

    Odpowiedz
  • Wpis został ... WYCIĘTY(2018-04-12 20:59) Zgłoś naruszenie 130

    Użyłem wpisu, że dla Cymańskiego ... Kaczyński to nie DYKTATOR.

    Odpowiedz
  • thadde(2018-04-13 13:23) Zgłoś naruszenie 130

    Jakim trzeba być pustakiem aby publicznie chwalić się , że jest się "żołnierzem" jakiegoś polityka. Wstyd !

    Odpowiedz
  • oni poglupieli do reszty(2018-04-13 10:26) Zgłoś naruszenie 110

    to jest cap nad capy do roboty nierobie a nie placze ze mu pensje obniza to hipokryta i lizus cala geba kaczcze plemie co dzis znaczy pare groszy wiecej a honor u tego facjata to zaden

    Odpowiedz
  • Norymberga (2018-04-13 13:39) Zgłoś naruszenie 100

    Norymberga osądziła tych, co tylko wykonywali rozkazy

    Odpowiedz
  • Zuza(2018-04-13 17:36) Zgłoś naruszenie 81

    Przestań lizać, bo pióra lecą.

    Odpowiedz
  • Ola(2018-04-13 20:34) Zgłoś naruszenie 70

    Panie Cymanski ostrożnie z nazywanie siebie żołnierzem. Otworzyliscie Puszkę Pandory, i nie wszyscy żołnierze podobają sięj wladzý... A władza przemija. Gen.Jaruzelski też był żołnierzem ... I co Wy robicie...

    Odpowiedz
  • Ola(2018-04-13 15:23) Zgłoś naruszenie 46

    Jestem za Dobrą Zmianą ale facet jest dziwny

    Odpowiedz
  • suchac szkoda czasu(2018-04-15 09:16) Zgłoś naruszenie 20

    sluchajac tego pajaca to sie chce rzygac i wiecej nie trzeba pisac bo naprawde rzygne

    Odpowiedz
  • wesołek(2018-04-15 08:14) Zgłoś naruszenie 20

    Pośle Tadeuszu,nie idź tą drogą,niedługo zostaniesz sam taki dzisiejszy " żołnierz wyklęty" ,i na nic zdadzą się tłumaczenia " że wykonywałem rozkazy" przypominam ,ze kodeks się zmienił. Tak prywatnie to lubię posła Cymańskiego, tyle miłego ożywienia zawsze wprowadza do każdej dyskusji, oby nie było tak że popieram , ale się nie cieszę.

    Odpowiedz