Prezydent podpisał ustawę o wprowadzeniu dodatkowego rodzaju placówki dla osób bezdomnych

30.03.2018, 10:45; Aktualizacja: 30.03.2018, 15:01
bezdomny

Przepisy dopuszczają w szczególnie uzasadnionych sytuacjach przyznanie tymczasowego schronienia (w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi) osobom bezdomnym, które posiadają decyzję o skierowaniu do domu pomocy społecznej, na okres oczekiwania na umieszczenie w takiej placówce, nie dłużej jednak niż na cztery miesiące.źródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pomocy społecznej, która wprowadza dodatkowy typu placówki: schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • Bożena Komza (2018-10-20 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    A jakie prawa mają osoby bezdomne? Osierodki nie są przystosowane do tego aby w nich mieszkać. Na pokojach jest po 5,6 osób kąpiel raz na tydzień. Wodę na herbatę można robić tylko dwa razy dziennie. Oprócz dyżurów to zmuszają do pracy w lesie osoby chore jak np na rozedme płuc. Bezdomni nie mają żadnych praw. Jak w opiece społecznej się powie że nie chce być na takim osierodku gdzie jest presja i nacisk to mówią że można iść na ulicę. Bezdomni są złem koniecznym którzy nie mają żadnego prawa głosu. Jesteśmy zmuszani do czegoś czego nie chcemy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie