statystyki

Każdy się dowie, jak działa Bruksela

autor: Jakub Kapiszewski29.03.2018, 07:44; Aktualizacja: 29.03.2018, 08:25
Dlaczego Martin Selmayr budzi taką niechęć w Strasburgu?

Dlaczego Martin Selmayr budzi taką niechęć w Strasburgu?źródło: ShutterStock

Rzadko które wydarzenie tak jednoczy oponentów politycznych jak nominacja Martina Selmayra, współpracownika Jeana-Claude’a Junckera, na szefa służby cywilnej Komisji Europejskiej.

Sprawa jest na tyle kontrowersyjna, że Parlament Europejski chce przyjąć w tej kwestii 16 kwietnia specjalną rezolucję. Posłowie zaprotestują w ten sposób przeciw ekspresowemu trybowi, w jakim Selmayra powołano na stanowisko dyrektora generalnego Komisji Europejskiej (były szef gabinetu Junckera stoi teraz na czele 32-tysięcznego korpusu pracowników KE). W Strasburgu określa się nominację bliskiego współpracownika przewodniczącego mianem „puczu”.

Cała sprawa zaczęła się na kolegium, czyli cotygodniowym spotkaniu wszystkich komisarzy 21 lutego. W ostatniej chwili dodano wówczas do porządku obrad punkt wyboru zastępcy szefa korpusu urzędniczego. Jako kandydata Juncker wskazał Selmayra i wniosek przeszedł. Parę minut później przewodniczący stwierdził jednak, że 1 marca na emeryturę planuje odejść dotychczasowy dyrektor generalny Alexander Italianer i że trzeba będzie wybrać jego następcę. Ponownie wskazał Selmayra i komisarze ponownie opowiedzieli się za jego kandydaturą.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • aleksandra(2018-03-29 08:43) Zgłoś naruszenie 30

    ODA do GŁUPOTY Hymn Unii Europejskiej O Głupoto,zemsto bogów, Kwiecie pod-brukselskich pól, Wielka, na twym wielkim progu, Staje naszych głupków chór. Ciemność twoja wszystko zaćmi, Rozdzieli, co połączył los, Wszyscy ludzie będą wilkiem, Tam,gdzie twój przemówi głos. Patrz,patrz, wielkie piekło - Światem, Biegnie sypiąc diable skry, Jak idiota i psu - brater , Biegnij,głupku tak i ty. Głupość tryska z piersi ziemi, Głuposć pije cały świat. Dziś wchodzimy,wstępujemy , Na głupoty lepki szlak. Ona w sercu,w zbożu,w śpiewie, Ona w splocie głupków rąk. Z niej najlichszy robak czerpie, Z niej największy piekieł krąg. Wstańcie głupki,wstańcie wszędzie, Ja nowinę niosę wam: Na unijnym firmamencie , Podłość,podłość,mieszka tam. W czym namieszać, co upodlić ? Zepsuć wszystko co się da ! Zgasić słońce, świat zapalić ! Normalności napluć w twarz ! Głupość, podłość sadzić wszędzie! Rola UE taka jest ! Na pohybel z taką UE ! A unijne szmaty w gwiazdy ubrane Niech jak sznur, Na szafot wywloką !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie