statystyki

Artykuł 7: Czy Polska spali za sobą mosty w Brukseli

autor: Magdalena Cedro21.03.2018, 07:15; Aktualizacja: 21.03.2018, 07:24
Jean-Claude Juncker, przewodniczący KE

Jean-Claude Juncker, przewodniczący KEźródło: ShutterStock

Odrzucenie przez rząd zaleceń KE wobec wymiaru sprawiedliwości nie daje szans na szybkie zakończenie sporu. Teraz wszystko może zależeć od państw członkowskich

W odpowiedzi przekazanej wczoraj Komisji Europejskiej polski rząd dał jasno do zrozumienia, że dzisiaj nie wchodzą w grę korekty w systemie sądownictwa zgodne z unijnymi wytycznymi. Przekonywał, że konstytucyjność żadnej z wprowadzonych przez PiS zmian nie została podważona. Pomimo tego Warszawa wyraziła gotowość do kontynuowania dialogu i wspólnej z Komisją oceny rezultatów zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (22)

  • Komu ta ciemnota(2018-03-21 07:32) Zgłoś naruszenie 3314

    Jakie zalecenie UE wobec suwerennego państwa ?? Wam się coś poplątało jak Targowicom, chcą żeby na powrót przyjmować złodziei w togach i POlityków do "fachu" , Niemcy zrobiły porządek z kastą postkomunistyczną u Siebie (NRD),a nam nie wolno bo co, bo PIS to nie frakcja rządząca UE.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • NIE! - dla kolejnej Rezszy (2018-03-21 08:28) Zgłoś naruszenie 268

    Polska , to nie szmata, którą urzędnicy typu Timmermans czy Tusk chcą sobie buciki wycierać. Polska to suwerenny kraj i się obroni przed paszkwilami Targowicy i farkcji unijnej , której zaczyna się palić grunt pod nogami.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • o(2018-03-21 09:19) Zgłoś naruszenie 198

    niektórym to się to marzy, ponoć ekipa 25 sędziów wybrała się do Brukseli bronić kasty

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-03-21 14:47) Zgłoś naruszenie 173

    Panie tego tamtego __ UE pali mosty PO Polsce. Mamy już dość Waszych złodziejskich oszukańczych liberalnych metod.Albo do Was dojdzie Lenin bis i głowki Wam poucina albo Wy sie zastanowicie Kim Wy jesteście. Tusk ogłosił:” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i czasu pracy w szkodliwych oraz niebezpiecznych ,w soboty i swieta które za komuny były norma -bez dni zamiennie wolnych!. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS dnia 22 X2015 .Tusk usprawiedliwiając się oznajmił w TV, że musi tych ludzi wstecznie ograbić gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny (prawo do emerytury za prace niebezpieczne w wieku 60 lat ) wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis 2 lata co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy ........... Rezydent Komorowski --gdy poczuł ,że już jest prawie przegranym z Panem Prezydentem Duda w drugiej turze wyborów. "Bronisław Komorowski nagle zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować

    Odpowiedz
  • Do "europejczyka ale nie z polski"(2018-03-21 10:26) Zgłoś naruszenie 164

    Człowieku wstydu nie masz pisząc takie komentarze i używając obraźliwe słowa. Ktoś kto nie szanuje korzeni jest bezwartosciowa wydmuszka

    Odpowiedz
  • Grazyna(2018-03-21 16:59) Zgłoś naruszenie 73

    Pamietaj Polaku,Polko zeby z najwieksza nienawiscia ROZWALAC unijnego KOMUNISTYCZNEGO EURO-TRUPA ! Sa tylko dwie drogi: ROZWALAC KOMUNISTYCZNEGO EURO-TRUPA albo Komunistyczny EURO-TRUP zniszczy ciebie,twoja rodzine,twoje zycie,Ojczyzne Polske i twoja przyszlosc !!!Pamietaj,ze ty decydujesz o swoim zyciu,a nie obca unijna swinia,czy unijny wieprz !!!!!!

    Odpowiedz
  • dolcevita(2018-03-21 11:54) Zgłoś naruszenie 614

    Nie można pogodzić zachodniej, świeckiej i liberalnej demokracji z autorytaryzmem upartyjnionego państwa, bo to są inne światy, niestety. Kiedy siermiężna ideologia wygrywa z politycznym rozsądkiem, to efekty bywają zazwyczaj tragiczne.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Grazyna(2018-03-21 16:57) Zgłoś naruszenie 42

    ROZWALAC KOMUNISTYCZNEGO EURO-TRUPA poki dobry czas,oby nie bylo za pozno ! Nie dopuscic nigdy do przyjecia unijnych szmat o nazwie "euro" drukowanych bez pokrycia,nie dopuscic do utworzenia "unijnej armii",czyli hunty unijnych mordercow ! Przywrocic ochrone wlasnych granic,suwerennosci i z najwieksza nienawiscia ROZWALAC KOMUNISTYCZNEGO EURO-TRUPA !!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • dsc(2018-03-21 23:04) Zgłoś naruszenie 23

    dlaczego POPULIZM i SOCJALIZM (PiS) boi się ogłosić wyjście z UE ??? Będą stopniowo obrzydzać aż Polacy sami zdecydują........ cóż głupi polak po szkodzie............ zapewne Putin juz czeka - bo na NATO nie liczyłbym.............. nawet Trump nie będzie umierał za Warszawę......

    Odpowiedz
  • europejczyk ale nie polski(2018-03-21 09:21) Zgłoś naruszenie 220

    ja sie dziwie ze unia rozmawia wogole z tym pospolstwem zamknac kurek wprowadzic wizy i spokoj bo tego wstydu co nam przynisla dobra zmiana to juz starczy chlam nie dorosl do rzadzenia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tt(2018-03-22 08:17) Zgłoś naruszenie 20

    UE to nie jest demokracja. To jest ustrój oligarchiczny. Ile warte jest zdanie (a nawet życie) obywateli tej UE to pokazano w trakcie kryzysu emigracyjnego. Ludzie mogą protestować lub się sprzeciwiać, a UE i tak wie swoje.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-03-29 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    jakie "palenie mostów" - ściek medialny uprawia strachy na lachy

    Odpowiedz