statystyki

Sondaż: Polacy skąpi dla władzy - pensja nie większa niż 10 tys. zł na rękę

autor: Grzegorz Osiecki19.03.2018, 07:27; Aktualizacja: 19.03.2018, 07:57
W poprzedniej kadencji PiS krytykował PO za ośmiorniczki i zapewniał o własnej skromności. Teraz znalazł się na celowniku Platformy. - Rząd premier Szydło sam sobie przyznał nagrody, ale w dużej grupie Polaków nie ma zrozumienia dla tak wysokich zarobków - mówi poseł PO Cezary Tomczyk.

W poprzedniej kadencji PiS krytykował PO za ośmiorniczki i zapewniał o własnej skromności. Teraz znalazł się na celowniku Platformy. - Rząd premier Szydło sam sobie przyznał nagrody, ale w dużej grupie Polaków nie ma zrozumienia dla tak wysokich zarobków - mówi poseł PO Cezary Tomczyk.źródło: ShutterStock

SONDAŻ | Ponad połowa Polaków nie chce, by rządzący dostawali więcej niż 10 tys. zł na rękę

PiS ma duży wizerunkowy kłopot z nagrodami dla członków rządu - sondaż DGP na panelu Ariadna pokazuje dlaczego. Ponad połowa pytanych o to, ile powinien zarabiać na rękę premier, wskazała kwotę do 10 tys. zł.

– To wynika z egalitaryzmu. Potwierdzają to wyraźnie zwłaszcza wyniki na wsi. Choć w największym stopniu głosuje na PiS, to ponad 65 proc. mieszkających tam ankietowanych nie widzi potrzeby, by premier zarabiał powyżej 10 tys. Zł - zauważa politolog Rafał Chwedoruk. Jeszcze mniejsze jest przyzwolenie na to, żeby taką kwotę zarabiali sekretarze i podsekretarze stanu.

Faktycznie pensja premiera wynosi obecnie ok. 15 tys. zł brutto, czyli nieco powyżej 10 tys. zł na rękę. Sekretarze stanu otrzymują 10,7 tys. zł, czyli 7,5 tys. na rękę, a podsekretarze stanu niepełne 10 tys. zł brutto, więc na ich konta wpływa około 6,9 tys. zł.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • Zenon(2018-03-19 10:37) Zgłoś naruszenie 100

  PiS a wystarczy nie kraść !Vide/Przygłupska i zwasalizowany TK/

  Odpowiedz
 • Polacy patrzą w/g swoich zarobków(2018-03-19 07:57) Zgłoś naruszenie 66

  Polaków PO (itp. wcześniej) nie rozpieszczało z płacami, Polskę czerwoni + wiadoma "S" rozsprzedawali, a dla dobra Niemiec Tusk niszczył Stocznie itp (nie zdążył LOT). Kowalski ma dziś minimalną 400 E (i to dzięki PIS),a Schmidt 1200 E bez wychodzenia z domu (migracji) Więc zaściankowość Kowalskich nie dziwi. Za to dziwi hipokryzja PO (billboardy z premiami ministrów PIS) gdy sami sprzeniewierzali krocie i setki mld zł nie trafiały do budżetu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • qwerty(2018-03-19 14:27) Zgłoś naruszenie 10

  Przede wszystkim nie pensje urzędnicze, ale pensje w spólkach skarbu państwa są problemem - potrafią być niebtyczne. Kolejnym problemem są odprawy w spółkach skarbu państwa - doprowadziło to powstania tzw. klasy skoczkow. Kolejym problemem jest łączenie staowisk, np. posła i sekretarza stanu. Taka osoba zarabia dwa razy wiecej, a jednoczesnie nie jest w stanie rzetelnie wykonywać swoich obowiazkow służbowych - i sekretarz i poseł to staowiska pełnoetatowe.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie