statystyki

Odchudzanie Rady Ministrów: Morawiecki zapowiada redukcje w rządzie i likwidację premii

autor: Artur Radwan, Magdalena Cedro06.03.2018, 07:12; Aktualizacja: 06.03.2018, 07:19
Premier Morawiecki zapowiedział także zniesienie nagród dla ministrów i wiceministrów

Premier Morawiecki zapowiedział także zniesienie nagród dla ministrów i wiceministrówźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Rząd może być mniejszy nawet o jedną czwartą. Redukcję rządowych stanowisk zapowiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu chce też zlikwidować premie i nagrody.

To pokłosie doniesień o wysokich nagrodach, jakie dostali za zeszły rok członkowie gabinetu Beaty Szydło. Na jaw w ostatnich tygodniach wyszła także informacja o blisko 15 mln zł wydanych ze służbowych kart w Ministerstwie Obrony Narodowej. Morawiecki wczoraj zapowiedział odchudzenie resortów, które ma przynieść co najmniej 20 mln zł oszczędności.

Jak mówił premier, na stanowiskach ministrów i wiceministrów w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu w rządzie zatrudnionych jest 126 osób. Liczba ta ma zostać zmniejszona o 20–25 proc. w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Morawiecki wyjaśnił przy tym, że podsekretarze stanu zostaną przesunięci z korpusu politycznego do grupy urzędników służby cywilnej. Zmniejszona ma też zostać liczba osób zatrudnionych w gabinetach politycznych.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • zs(2018-03-06 14:24) Zgłoś naruszenie 10

    Tak ma Pan rację( p.Kukiz) ,zbędną ok. 30 % biurokrację należy skasować ,bo zmniejszy się biurokracja w terenie , inaczej się tego nie pokona, a to nabija zbędne duże koszty RP i firmom !.kom. z DGP .Olbrzymie rozpasanie elit nastąpiło szybko Taniego Państwa, to fikcja Nowej Lepszej Zmiany ( tylko dla kogo???) ,ludowi podwyżki po 30zł/m-c em.renty, pensje 2500.zł , a sobie po 30-60 tys. (stać Państwo ?!).Przy korytku różnym wepchanym partyjniakom, kolesiom, pociotkom, nieudacznikom, bez konkursu z wyboru z kapelusza prezia , bez upr. branżowych ,wysokich kwalifikacji, doświadczenia, osiągnięć oceny ich dorobku.Gdzie, co i kiedy zrobili dobrego, jakie były wymierne efekty -nie partyjne roznoszenie ulotek, bo nam Wyborcom, to nic nie daje !!!. Nie można wciskać kitu ludowi ,bo nie kupi, bo widzi jak wchodzicie w buty śmierdzące poprzedniej zmiany. Za Jaruzelskiego w całym rządzie było ok.430 tys. (gdzie wszystko dzielono> papę, deski ,cegłę, cement, stal, węgiel itp) , teraz mamy kapitalizm i nie wykonuje się podziału materiałów i urządzeń, przez internet (obsługa podatników, biur urzędów RP ) ,komputery kupione za nasze .Biurokracji jest ok.630 tys., za dużo co najmniej 30%. Stanowiska się dublują ,spory kompetencyjne ,bzdurne, niedorzeczne ,nie spójne zapisy w prawie, potrzeba często je poprawić -info media itp. Czas najwyższy Panie P. na porządne sito i kasację wielu etacików, nam Obywatelom zbędnych !!!. Apelujemy o autentyczne swobody gospodarcze i TANIE Państwo !.

    Odpowiedz
  • Rttg(2018-03-07 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowni państwo , jestem ciekawa czy premier faktycznie usunie swoich sługusow , ...np. w terenie gdzie ja pracuje nie zatrudnua sie normalnych pracownikiow, nie daje sie podwyzek ale sługusom władzy w gabinecie tzw doradcom ..tak ich sie zatrudnia I wynagradza

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie