"Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków" - napisała. "Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen".

Jak dodała b. dziennikarka TVP Info, rezygnuje również z "wszelkich przysługujących" jej odpraw.

Kilka godzin wcześniej zapowiadała, że jej kompetencje do pracy w spółce potwierdzi jej praca i prosiła o szansę i czas, by mogła się na niej skupić. Odnosiła się do swojego wcześniejszego wpisu, w którym poinformowała, że "działania mające na celu podważenie" jej kompetencji i wizerunku "spotkają się z odpowiednią reakcją" prawników.

Informacja o tym, że Ewa Bugała została dyrektorem Biura Komunikacji Korporacyjnej i rzecznikiem prasowym PKN Orlen pojawiła się w środę. Wcześniej 29-letnia Bugała pracowała jako reporterka, prezenterka i szefowa redakcji serwisów informacyjnych TVP Info.

Według "Faktu" wynagrodzenie Bugały na nowym stanowisku miało wynosić niemal 21 tys. zł miesięcznie.

Transfery do spółek Skarbu Państwa

Jak napisano w komunikacie z 8 lutego 2018 r. Bugała pełniła funkcję kierownika redakcji serwisów informacyjnych TVP Info, szefowej i prowadzącej autorski program "Nie da się ukryć", a także reporterki głównego wydania "Wiadomości". Dodano, że "Nie da się ukryć" był "jednym z najchętniej oglądanych programów TVP Info", "regularnie wygrywał walkę o widza z konkurencyjnymi stacjami".

"Swoją karierę zawodową zaczynała w 2010 roku. Najpierw od stażu w dziale PR firmy szkoleniowo-doradczej. Odbyła także staż w redakcji TVN24 i 'Faktów TVN'. Od 2011 do 2012 roku pracowała jako redaktor w Agencji TVN (odpowiadała między innymi za montowanie materiałów wideo, a także kontakt z polskimi i zagranicznymi mediami oraz agencjami informacyjnymi – CNN, Reuters, APTN itd.). Posiada także doświadczenie w pracy jako koordynator szkoleń" - napisano na stronie PKN Orlen. 

Dodano, że "ukończyła kierunek socjologia, o specjalizacji komunikacja w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie".