"Minęło już kilka tygodni od zdymisjonowania Antoniego Macierewicza z Ministerstwa Obrony Narodowej. Z każdym dniem pojawia się jednak coraz więcej informacji o tym, że faktycznie mogliśmy mieć do czynienia z +aferą Macierewicza+" - ocenił Szłapka na konferencji prasowej w Sejmie.

Polityk przypomniał, że w czwartek nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polskiej Grupy Zbrojeniowej zmieniło skład rady nadzorczej, a nowa rada odwołała dotychczasowy zarząd z prezesem Błażejem Wojniczem.

"PGZ to spółka Skarbu Państwa, która mogłaby być filarem polskiej gospodarki i bardzo ważnym elementem modernizacji polskiej armii, ale była łupem politycznym - najpierw ludzi Antoniego Macierewicza, a teraz jest łupem politycznym ludzi pana ministra (obrony narodowej Mariusza) Błaszczaka, a wszystko to odbija się na skuteczności modernizacji polskiej armii" - powiedział poseł Nowoczesnej.

Szłapka poinformował, że Nowoczesna złoży do marszałka Sejmu wniosek o uzupełnienie porządku obrad kolejnego posiedzenia Sejmu o informacje premiera nt. stanu sił zbrojnych RP oraz postępów w procesie modernizacji polskiej armii.

Rada Nadzorcza PGZ powierzyła w czwartek obowiązki prezesa Jakubowi Skibie, który tego dnia złożył rezygnację ze stanowiska prezesa PWPW. Rada Nadzorcza PGZ postanowiła również ogłosić konkurs na stanowisko prezesa spółki.

PGZ, utworzona w 2013 r. w ramach konsolidacji przemysłu zbrojeniowego, skupia ponad 60 spółek, w których pracuje 17,6 tys. osób. W skład Grupy wchodzą spółki branż zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nowych technologii, finansów i nieruchomości, a także wojskowe przedsiębiorstwa remontowo-produkcyjne.( (PAP)

autor: Aleksandra Rebelińska