Piotr Ambrozowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu OT LogisticsWarszawa, 30.01.2018 (ISBnews) - Wiceprezes OT Logistics Piotr Ambrozowicz złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 30 stycznia 2018 r., podała spółka.

"Zarząd OT Logistics informuje, że 30 stycznia 2018 roku otrzymał od wiceprezesa zarządu pana Piotra Ambrozowicza rezygnację z pełnienia przez niego funkcji członka zarządu spółki z dniem dzisiejszym. Pan Piotr Ambrozowicz nie podał powodów rezygnacji" - czytamy w komunikacie.

Piotr Ambrozowicz sprawował funkcję członka zarządu i wiceprezesa OT Logistics od połowy 2015 r. Odpowiadał głównie za rozwój grupy kapitałowej OT Logistics. Nadzorował procesy akwizycji i ich finansowania, w tym objęcie kontroli nad operatorem chorwackiego portu Luka Rijeka, podała spółka w osobnym komunikacie.

"Wypełniłem postawione mi przez zarząd zadania poszerzenia zakresu działalności grupy i zwiększenia skali działalności za granicą. Ostatnie trzy lata to czas niezwykle wytężonej pracy w zespole profesjonalistów, skupionych na dążeniu do celu. Życzę całemu zespołowi OT Logistics powodzenia w dalszej realizacji ambitnej strategii rozwoju grupy kapitałowej" - powiedział Ambrozowicz, cytowany w komunikacie.

Zmiany w zarządzie weszły w życie z dniem ogłoszenia, tj. 30 stycznia br. zarząd spółki OT Logistics składa się z trzech osób: prezesa Zbigniewa Nowika (strategia, akwizycje), wiceprezesa Andrzeja Klimka (sprawy operacyjne i handlowe) oraz Radosława Krawczyka (działy finansowe i administracyjne), podano także w materiale.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2016 r. miała 712 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)