Wroczyński: Dzieciak pisze do dzieciaka - "nie zasługujesz, by żyć". Zanim to wyśle, dostanie wiadomość

11.01.2018, 20:07; Aktualizacja: 11.01.2018, 21:26
Michał Wroczyński, współzałożyciel i szef CEO and Fido AI - Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencji

Michał Wroczyński, współzałożyciel i szef CEO and Fido AI - Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencjiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Cybernękanie w internecie jest proste, pisze się zdanie i naciska się guzik „wyślij”. I już - Michał Wroczyński, współzałożyciel i szef CEO and Fido AI - Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencji, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti opowiada o zastosowaniach sztucznej inteligencji. I obawach ludzi wobec niej. Przyznaje, że jak każde narzędzie, może zostać wykorzystane w złych celach. Ale również może pomóc - na przykład policji. - Opracowaliśmy system, który obserwował czaty internetowe dla dzieci i był w stanie - dzięki analizę języka - wskazać na czacie dorosłego o złych intencjach.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • prawnik(2018-01-12 06:17) Zgłoś naruszenie 31

    Dziś zmarł kolejny lekarz na dyżurze. Na jednym z większych portali, obsiadłym przez dobrozmianowych trolli, był to świetny powód do urządzenia seansu nienawiści. Nie wyeliminujemy znęcania się w sieci przy użyciu sztucznej inteligencji. Musimy wyleczyć jedną z przyczyn hejtu, jaką jest zły przykład płynący od zorganizowanych grup płatnych hejterów. Dopuki spółka lub partia będą miały prawo organizować lub kupować usługi trollowe, wszelkie próby zderzą się ze ścianą masowego złego przykładu.

    Odpowiedz
  • Jatek(2018-01-14 12:30) Zgłoś naruszenie 10

    Podawajcie proszę numer czy da te wydania gazety. Bo nie wiem, gdzie tego szukać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie