Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, Ł. postawiono zarzuty dwóch gwałtów na nieletnim. „Do ich popełnienia doszło w lutym 2016 r. oraz w listopadzie 2017 r. w Jeleniej Górze. Ponadto, podejrzanemu postawiono dwa zarzuty dotyczące odpłatnego i nieodpłatnego udzielania innym osobom – w tym nieletnim, substancji psychotropowych i środków odurzających” - podał prok. Czułowski.

Ł. został zatrzymany 4 stycznia; jak podała prokuratura, miał przy sobie amfetaminę. Postawiono mu zatem również zarzut posiadania substancji psychoaktywnych. Prokuratura wniosła o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez sąd.

Mężczyzna był już raz karany za gwałt na nieletnich. W 2012 r. został prawomocnie skazany na sześć lat za wykorzystywanie seksualne i gwałty na dwóch uczniach jednego z wrocławskich liceów. Ł. w czasie popełnienia tych przestępstw był pracownikiem basenu położonego przy szkole. Mężczyzna wyszedł z więzienia w 2016 r.

Jak podała prokuratura, w związku z uprzednią karalnością za przestępstwa podobne Grzegorz Ł. będzie odpowiadał w warunkach recydywy wielokrotnej. Oznacza to, że może mu zostać wymierzona kara pozbawienia wolności powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia do jej górnej granicy zwiększonej o połowę.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski