statystyki

Separatystyczna międzynarodówka dostarczy broń Donbasowi

autor: Michał Potocki10.01.2018, 07:56; Aktualizacja: 10.01.2018, 08:43
W grudniu 2017 r. zgody na sprzedaż Ukrainie broni udzieliły Kanada i USA.

W grudniu 2017 r. zgody na sprzedaż Ukrainie broni udzieliły Kanada i USA.źródło: ShutterStock

Przywódca Osetii Południowej zapowiedział w Doniecku zacieśnienie współpracy ze zbuntowanym regionem Ukrainy.

W odpowiedzi na zielone światło Kanady i USA dla dostaw broni na Ukrainę Rosjanie mogą uruchomić nowy szlak zaopatrzenia separatystów z Zagłębia Donieckiego. W charakterze pośrednika w przekazywaniu broni wystąpi Osetia Południowa.

Niepodległość tej zbuntowanej gruzińskiej prowincji uznają Rosja i trzy inne państwa. Z kolei władze w Cchinwali są jedynymi, które uznały Doniecką i Ługańską Republiki Ludowe. Prezydent Osetii Płd. gen. Anatolij Bibyłty (znany też jako Bibiłow, pod zrusyfikowaną wersją nazwiska) podczas trwającej wizyty w Doniecku zapowiedział umocnienie współpracy z DRL. Wcześniej wspominali o tym donieccy watażkowie.

W grudniu 2017 r. zgody na sprzedaż Ukrainie broni udzieliły Kanada i USA. Waszyngton na razie zgodził się na sprzedaż amunicji i karabinów snajperskich. Wcześniej broń dla walczącej z separatyzmem ukraińskiej armii dostarczała jedynie Litwa. Niektóre inne państwa, w tym Polska, wspierały Kijów doradztwem i wyposażeniem w rodzaju kamizelek kuloodpornych czy noktowizorów.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Kresowiak(2018-01-10 09:20) Zgłoś naruszenie 21

    Co Ty piszesz. To rząd Ukrainy jest reżimowy, bowiem legalny, uznawany Prezydent Janukowicz (polskiego pochodzenia) został obalony przez oligarchów, zachód i UPA w zbrojnym zamachu stanu. Z kolei Ci z Donbasu to w 85 % Rosjanie , którym Turczynow (watażka religijny) zabronił używania własnego języka, dlatego się zbuntowali. To są fakty. Gazeta prawna winna to podnosić, a nie bredzić. Chyba, ze pisze to ukrainiec z UPA, których w polskich gazetach i władzach nie brakuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie