statystyki

Nowi ludzie premiera: Dwójka swoich i jeden z Nowogrodzkiej

autor: Grzegorz Osiecki, Bartek Godusławski19.12.2017, 07:52; Aktualizacja: 19.12.2017, 08:27
Od lewej Michał Dworczyk, Marek Suski, Joanna Kopcińska, podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego nt. zmian w Kancelarii Premiera.

Od lewej Michał Dworczyk, Marek Suski, Joanna Kopcińska, podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego nt. zmian w Kancelarii Premiera.źródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Mateusz Morawiecki skompletował grupę najbliższych współpracowników

Szefem jego gabinetu został Marek Suski, poseł PiS. Rzeczniczką rządu będzie Joanna Kopcińska, posłanka PiS. Stanowisko szefa kancelarii przypadło Michałowi Dworczykowi, posłowi PiS, dotychczas wiceministrowi obrony. Nasi informatorzy z kręgów rządowych wskazują, że Morawiecki sam wybrał Kopcińską i Dworczyka. Marek Suski to już wskazanie kierownictwa politycznego partii rządzącej. W tej kwestii wpływ Morawieckiego na obsadę jednego z kluczowych stanowisk z kancelarii był ograniczony.

Suski to jeden z „pretorian” Jarosława Kaczyńskiego. Należy do „zakonu” PiS. Chodzi o byłych członków Porozumienia Centrum i długoletnich towarzyszy politycznej drogi lidera PiS. Suski w latach 1997–1999 kierował biurem poselskim Jarosława Kaczyńskiego. Od 2001 r. był systematycznie wybierany na posła PiS. Jego nominacja jest w partii powszechnie odbierana jako dodanie nowemu premierowi osoby zaufanej przez Nowogrodzką. – To jednoosobowa Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Prawa i Sprawiedliwości – śmieje się jeden z posłów PiS. Suski jest wiceszefem komisji śledczej do spraw Amber Gold.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie