Jak poinformował w środę późnym wieczorem minister spraw wewnętrznych Juan Ignacio Zoido, to również jeden z największych zarekwirowanych podczas jednej operacji ładunków heroiny w historii Hiszpanii. Ujawnił, że łącznie przejęto w aglomeracji Barcelony 331 kg tego narkotyku.

Zoido wyjaśnił, że niemal cały ładunek przejętej heroiny znajdował się w dziewięciu kontenerach z cementem, które przypłynęły statkiem do barcelońskiego portu za sprawą międzynarodowego gangu handlarzy narkotykami.

Z informacji szefa hiszpańskiego MSW wynika, że zatrzymano już czterech mężczyzn, którzy są obywatelami Republiki Dominikany, Hiszpanii oraz Ekwadoru. Osoby te mają od 30 do 45 lat i były wcześniej obserwowane przez miejscowe służby.

"Po zatrzymaniu tych osób funkcjonariusze weszli do ich domów, znajdując tam m.in. 43 kg tego samego narkotyku oraz trzy pistolety i amunicję różnego kalibru" - ujawnił Zoido.

Jak ujawniła hiszpańska policja, aktualnie śledztwo koncentruje się na ustaleniu, jak liczna była grupa narkotykowych dilerów współpracujących z czterema zatrzymanymi osobami.

W ubiegłym roku w całej Hiszpanii policja przejęła łącznie 134 kg heroiny.

Z Barcelony Marcin Zatyka (PAP)