Jacek G. został aresztowany na trzy miesiące – do 25 lutego 2018 r., Józef K. – na dwa miesiące, do 26 stycznia – poinformował o tym PAP prok. Grzegorz Zarański, naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Postanowienia sądu ws. aresztów zapadły na posiedzeniach niejawnych. Orzeczenie jest natychmiast wykonalne, ale nie jest prawomocne; strony mogą złożyć zażalenie.

Jacek G. i Józef K. to dwaj z 10 byłych już dyrektorów sądów lub pełniących funkcję dyrektorów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej, którzy zostali zatrzymani w poniedziałek rano przez CBA. Prokuratura zarzuca im przestępstwa o charakterze korupcyjnym oraz tzw. pranie brudnych pieniędzy.

Według prokuratury Jacek G., do niedawna pełniący funkcję dyrektora Sądu Okręgowego w Tarnowie przyjął łącznie co najmniej 231,5 tys. zł i jest to największa kwota zarzucana obecnie podejrzanym, zaś Józef K., były pełniący funkcję dyrektora Sądu Okręgowego w Nowym Sączu - łącznie co najmniej 170,5 tys. zł.

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie wnioskowała w sumie o pięć aresztów, wcześniej sąd zdecydował o areszcie dla trzech podejrzanych.