Andrysiak: Czemu Polacy nie protestują przeciwko PiS? Bo pragmatyzm to nasza nowa religia

autor: Andrzej Andrysiak22.10.2017, 10:00
Andrzej Andrysiak, zastępca redaktora naczelnego DGP

Andrzej Andrysiak, zastępca redaktora naczelnego DGPźródło: DGP

Dlaczego Polacy masowo nie podnoszą hardo głów przeciw PiS-owskiej władzy? Bo dorośli. Zeuropeizowaliśmy się, jesteśmy Zachodem z krwi i kości, do bólu. A zachodnie społeczeństwa kalkulują. Pragmatyzm to nasza religia. 

Trwają wielkie łowy. Jak kraj długi i szeroki opozycyjni myśliwi tropią zwierzynę. Węszą u socjologów, politologów, co bardziej zawzięci zaglądają do gabinetów psychiatrów w nadziei, że to w narodowej podświadomości kryje się odpowiedź na pytanie: „Dlaczego temu pisu nie spada”? Bo przecież jakieś racjonalne wyjaśnienie musi być. Nie może być tak, że naród uległ zbiorowej hipnozie, że nie widzi, jak wiele złego ci niecni PiS-owcy robią. Co się z nami stało?

Naród przygląda się tym zmaganiom jednym okiem, bo swoje już przeżył i nie takich łowczych widział. Opozycja deliberuje, rwie włosy z głowy, zamiast pomaszerować do biblioteki, zamówić „Uległość” Michela Houellebecqa, potem wyłączyć smartfona, wylogować się z fejsa i przeczytać od deski do deski.

Bo tam jest odpowiedź. W wartko opowiedzianej, prostej historii o tym jak Francja dostała się w objęcia charyzmatycznego, muzułmańskiego prezydenta, który powoli wprowadził tam miękką republikę islamską. Jak mu się udało? Po prostu: Francuzi byli zbyt zblazowani, by zareagować.

Skądś to znamy, prawda?


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (40)

 • suweren(2017-10-23 08:41) Zgłoś naruszenie 20

  BO PO (TAK JAK WSZYSCY POPRZEDNICY) PRZEZ 8 LAT UDAWAŁO, ZE NIE MA MAFII PREZESÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH? BO PITERA NIE WALCZYŁA Z KORUPCJĄ?

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-10-22 23:17) Zgłoś naruszenie 10

  Bo PiS jeszcze nie zrównał się z PO i PSL w okradaniu obywateli .

  Odpowiedz
 • Polak(2017-10-23 10:29) Zgłoś naruszenie 10

  stkoro nie protestują, to znaczy że popierają, co widać z sondaży, a autor niech się nie wysila i niech nie obraża Polaków

  Odpowiedz
 • były leming(2017-10-23 13:27) Zgłoś naruszenie 00

  bo nikt nie chce powrotu PełOwskich geszefciarzy. Tego złodziejstwa, dziadostwa i pseudo-państwa, a jednocześnie raju dla cwaniaczków, swojaków i przeróżnych kast. Gdyby opozycja była normalna to i PISiakom by spadało, ale kto normalnie zadeklaruje, że chce głosować na PełO czy Nowośmieszną? Tylko najbardziej otumanione lemingi i geszefciarze oderwani od koryta.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie