statystyki

Bruksela ustali dalsze kroki w sporze z Warszawą

autor: Jakub Kapiszewski26.07.2017, 07:47; Aktualizacja: 26.07.2017, 08:04
Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią wiceszefa KE Fransa Timmermansa decyzje mają zostać ogłoszone dzisiaj, po cotygodniowym spotkaniu komisarzy, tak zwanym Kolegium

Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią wiceszefa KE Fransa Timmermansa decyzje mają zostać ogłoszone dzisiaj, po cotygodniowym spotkaniu komisarzy, tak zwanym Kolegiumźródło: Newspix
autor zdjęcia: AAABACA

Komisja Europejska ogłosi, co zamierza zrobić w związku z przeforsowanymi przez PiS zmianami w sądownictwie. Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią wiceszefa KE Fransa Timmermansa decyzje mają zostać ogłoszone dzisiaj, po cotygodniowym spotkaniu komisarzy, tak zwanym Kolegium. Zwlekała, bo dała sobie tydzień na zapoznanie się z treścią ostatecznych wersji ustaw oraz na przekonanie się, które z nich wejdą w życie.

Prawdopodobnie Komisja nie zadeklaruje dzisiaj zamiaru sięgnięcia po art. 7 traktatu lizbońskiego, który przewiduje nałożenie sankcji na kraj członkowski łamiący wartości opisane w art. 2 (tj. wolność, równość i praworządność). Timmermans zapowiedział w zeszłym tygodniu wydanie dzisiaj trzeciej rekomendacji w ramach wszczętej wobec Polski procedury praworządności. Taka rekomendacja stanowi wezwanie przez Komisję do dialogu, w związku z czym Bruksela – przed podjęciem dalszych działań – będzie czekała na odpowiedź naszego rządu. Wiceprzewodniczący stwierdził jednak, że komisarze są bardzo bliscy sięgnięcia po to rozwiązanie.

Dzisiaj okaże się też, na ile skuteczna będzie zmiana strategii zasygnalizowana przez Timmermansa. Wiceprzewodniczący stwierdził, że Komisja zapewne uruchomi wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Byłoby to możliwe, gdyby w treści składających się na reformę sądownictwa ustaw znalazły się zapisy stojące w sprzeczności z prawodawstwem UE.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (5)

 • A kto sprawdzi tych łamaczy demokracji z UE/KE(2017-07-26 08:26) Zgłoś naruszenie 90

  Pijaczyna jeden miał koników siedem, Jeden ryży zdrajca wciąż mu liże jajca itd.. Mandat nie od ludu - rządzą łubu-dubu. ______ Decyzje tych panów są nie demokratyczne, bo lud ich nie wybierał i mnie zatwierdzał,. tak samo jak Sędziowie sami się powybierali. To taka sam klika niedemokratyczna. Niech spadaja na drzewo, albo nowe wybory w UE przez ludzi dokonane.

  Odpowiedz
 • Zero demokracji (2017-07-26 08:34) Zgłoś naruszenie 80

  Zdemoralizowane przez banksterów towarzystwo. Wystarczy spojrzeć , które banki i koncerny światowe pozatrudniały tych byłych głownych urzędasów KE. ZERO DEMOKRACJI. Polska demokracja i wolność słowa może być WZORCOWAA dla RZESZY tego libero-lewactwa UE. Brexit to potwierdza.

  Odpowiedz
 • Demokracja UE to łamanie Traktatów (Schengen)(2017-07-26 08:44) Zgłoś naruszenie 60

  Co ma demokracja z autokratyczną decyzją Merkel (Sorosa) o przyjmowaniu nachodźców do UE jak leci. Kto to z kim uzgadniał , To Autokracja, a nie demokracja. Ludzie nie dajcie robić sobie wody z mózgu. Przestańcie wierzyć ok 80% prasie i mediów na niemieckiej licencji w Polsce bo zrobią z Was intelektualną pomroczność.

  Odpowiedz
 • ewer.(2017-07-26 12:44) Zgłoś naruszenie 20

  Ten zbok lewacki błażni sie na każdym kroku. W d.pe mozesz nas pocałować i doskonale o tym wiesz. Teraz wypalił o przechodzeniu sędziów w stan spoczynku , jakby to było cos nowego . Bladego pojęcia i niczym. Dno lewackie,jak oni wszyscy. Lać cieplym moczem na badziew i patrzeć czy z pianką Stara metoda gebelsa,spekulanta sorosa i teraz lewackiej zgnilizny - mącic,mieszać,marzyć o rozłamie.

  Odpowiedz
 • ewer(2017-07-26 12:41) Zgłoś naruszenie 10

  Ten zbok lewacki błażni sie na każdym kroku. W d.pe mozesz nas pocałować i doskonale o tym wiesz. Teraz wypalił o przechodzeniu sędziów w stan spoczynku. Bladego pojęcia i niczym. Dno lewackie,jak oni wszyscy. Lać cieplym moczem na badziew i patrzeć czy z pianką

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie