Piekarska: Nie rozumiem, jak kobiety mogą wspierać PiS

autor: Magdalena Rigamonti13.07.2017, 20:00; Aktualizacja: 14.07.2017, 08:15
Katarzyna Piekarska, była posłanka Unii Wolności i SLD, dziś działa w sejmiku mazowieckim 

fot. Maksymilian Rigamonti

Katarzyna Piekarska, była posłanka Unii Wolności i SLD, dziś działa w sejmiku mazowieckim fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Traktowanie przez tę władzę kobiet jest czymś haniebnym. Nie rozumiem, jak kobiety mogą wspierać PiS - mówi Katarzyna Piekarska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Dostałam zaproszenie na konferencję SLD.

Jaką?

Magdalena i Maksymilian Rigamonti

Magdalena i Maksymilian Rigamonti

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Dotyczącą rocznicy rzezi wołyńskiej. Leszek Miller, Włodzimierz Czarzasty i jeszcze jeden polityk SLD mają być na niej obecni.

Akurat Leszek Miller zawsze twierdził, że powinno się zabrać głos, zająć stanowisko w sprawie tego, co się wydarzyło na Wołyniu.

Kiedy był premierem, raczej nie zabierał głosu w tej sprawie. Pani nie jest informowana o konferencjach SLD?

Nie zawsze. Obecnie nie pełnię w Sojuszu żadnych funkcji.

Ale pani należy do partii, była jej wiceprzewodniczącą. Szychą.

Ale nie jestem. Działam jako radna w sejmiku mazowieckim.

Miller mówił, że nieważne, jak się zaczyna, ważne, jak się kończy.

Ja jeszcze nie kończę. Jestem w polityce już 30 lat, pełniłam różne funkcje, obserwowałam różne odejścia, powroty, frakcje i patrzę na politykę inaczej, z dystansem, bo wiem, że liczy się nie tylko walka, ale, może to zabrzmi naiwnie, także to, co można wspólnie zrobić dla innych.

Jak to wspólnie? Przecież pani jest jedynym przedstawicielem SLD w tym sejmiku.

Lewicy. Jestem niezrzeszona i politycznie niewiele mogę zrobić. Ale mogę społecznie. Teraz przygotowuję raport dotyczący zwierząt na Mazowszu, potem zabieram się do raportu dotyczącego polityki senioralnej w naszym regionie. Oczywiście, to prawda, siedzę w sejmiku w takiej trochę oślej ławce.

Obok Mariana Piłki, fundamentalisty w zasadzie.

Zawsze na sejmiku podaje mi kawę i jesteśmy dla siebie bardzo mili. Rozmawiamy i nie dzielimy Polski.

Wypchnięto panią z SLD.

Nie, jestem w SLD. Czasami warto zrobić sobie urlop i nieważne, czy on jest trochę wymuszony, czy też na własne życzenie.

Pani jest wymuszony.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (22)

  • xanax(2017-07-14 07:29) Zgłoś naruszenie 33

    Pani Piekarska ma rację, dojdzie do tego że wszystkie będziemy "podręcznymi", i tego właśnie się boję, ja już mam z górki (jak to się mówi), ale moje córki co czeka??Nie będą mogły o sobie decydować ?? Tak to ma wyglądać,?? Strach się bać!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A(2017-07-14 06:34) Zgłoś naruszenie 141

    Dla kobiet wazne sa konkrety a nie lewackie bzdety

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-07-14 06:20) Zgłoś naruszenie 120

    Nie rozumiem jak można wspierać sojusz geriatryczny

    Odpowiedz
  • Wspierajcie targowiców i Piekarską(2017-07-14 06:02) Zgłoś naruszenie 200

    Należy wspierać PO+N, bo PO broni HGW złodziejską reprywatyzację, bo nie chce rozliczać SBcji i kapusiów, bo sama kapuje na swój kraj. Bo chcą "zabijać" nienarodzone dzieci, czy ja coś pominąłem ??

    Odpowiedz
  • WolfHeart(2017-07-14 01:11) Zgłoś naruszenie 615

    Ja nie rozumiem jak nadal ktokolwiek, nie tylko kobiety, może nadal wspierać PiS. Co było zrozumiałe w momencie wyborów, staje się absurdem, gdy wziąć pod uwagę to, co wydarzyło się krótko po nich i trwa nadal.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-07-13 23:54) Zgłoś naruszenie 012

    Ocena Piekarskiej jest dla kobiet krzywdząca , bo kobiety jednak murem stoją za POrządkiem i demokracją !!! Dowody ? - et voila : Marzena K . , Hanna W. , Krystyna J. ....itd. , itp .

    Odpowiedz
  • realista(2017-07-13 22:50) Zgłoś naruszenie 136

    Piekarska jet z lewicy i nigdy nie pomyślała jak ulżyć kobietom dając np. 500+. A PiS dał. To kobiety są głównie beneficjentem właśnie 500+ i boją się, że inni im to odbiorą mimo iż obiecują, że nie odbiorą. A kto tam wierzy politykom w ich obietnice ?

    Odpowiedz
  • Ola(2017-07-13 22:33) Zgłoś naruszenie 174

    A kto to jest Katarzyna Piekarska ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • spizi(2017-07-13 21:49) Zgłoś naruszenie 1424

    Same chłopy się tu wypowiadają, bo znowu wiedzą lepiej jak kobitkę trzymać ood butem. Wsiowa Polska i rządy katoPISmaków.

    Odpowiedz
  • wjhjh(2017-07-13 21:15) Zgłoś naruszenie 409

    Pani Piekarskiej wyborcy powiedzieli NIE ! To też ją dziwi ?

    Odpowiedz
  • Bert(2017-07-13 21:10) Zgłoś naruszenie 259

    To już aż tak źle jest z tą panią, że nie warto jej robić zbliżenia twarzy ani całej sywetki bez szlafroka...

    Odpowiedz
  • nk(2017-07-13 21:03) Zgłoś naruszenie 3919

    To Pani wytłumaczę: Jest zdecydowanie więcej kobiet, które martwią się tym, co dać dzieciom jeść i w co je ubrać (i 500+ jest dla nich realną pomocą) niż takich, które myślą o tym, jak się wyskrobać.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Teo(2017-07-13 20:58) Zgłoś naruszenie 713

    No właśnie dlatego że są takie głupie jak meggi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • meggi(2017-07-13 20:35) Zgłoś naruszenie 358

    Biedactwo, tyle lat siedzi w parlamencie, że nie zna polskiego społeczeństwa. Czas wyjść do ludzi pani Piekarska i poznać ich rzeczywiste, a nie wydumane problemy.

    Odpowiedz
  • Marcos(2017-07-13 20:27) Zgłoś naruszenie 2711

    Jak Pani tego nie rozumie .Czytaj nie raczyła się Pani nad tym zastanowić to co Pani robi w polityce?

    Odpowiedz