statystyki

Zjednoczone Królestwo na wirażu. Jaka będzie przyszłość Wielkiej Brytanii?

autor: Bartłomiej Niedziński19.06.2017, 07:07; Aktualizacja: 19.06.2017, 07:53
W środę królowa Elżbieta II ma przedstawić zamierzenia legislacyjne rządu

W środę królowa Elżbieta II ma przedstawić zamierzenia legislacyjne rząduźródło: ShutterStock

Kiepski wynik wyborczy zmusza konserwatystów do rezygnacji z części programu i osłabia pozycję kraju w rozpoczynających się negocjacjach z Unią.

Poniedziałek miał być dniem definiującym przyszłość Zjednoczonego Królestwa na najbliższe lata. Dziś królowa Elżbieta II miała wygłosić w parlamencie mowę przedstawiającą zamierzenia legislacyjne rządu na nową kadencję, a w Brukseli powinny ruszyć rozmowy w sprawie brexitu. Ale przemówienie monarchini przesunięte zostało na środę (po części z powodu tragicznego pożaru Grenfell Tower, ale bardziej przez brak ostatecznego porozumienia między Partią Konserwatywną a północnoirlandzką Demokratyczną Partią Unionistyczną (DUP), która będzie wspierać gabinet Theresy May). Jeśli zaś chodzi o negocjacje z UE, to nie można wykluczyć, że w ostatniej chwili dojdzie do ich dalszego opóźnienia.

Wsparcie bez koalicji

Konserwatyści i DUP uzgodnili współpracę na czterech głównych polach: dbanie o jedność państwa, skuteczne doprowadzenie do wyjścia z UE, walka z terroryzmem oraz dobrobyt wszystkich części składowych kraju.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie