statystyki

Lewestam: Wybierz lepszą wojnę [OPINIA]

autor: karolina lewestam16.06.2017, 07:10; Aktualizacja: 16.06.2017, 07:39
Karolina Lewestam

Karolina Lewestamźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: materialy prasowe

Nie masz już siły na tę naszą zaściankową wojnę plemion? Bolą cię ręce od comiesięcznego klaskania Prezesowi grzmiącemu o Prawdzie, do której wciąż się zbliżamy, ale zbliżyć się, broń cię Panie Boże, nie możemy, bo a nuż się okaże, że to trzecia prawda tischnerowska?

A może bruk boleśnie obtarł ci plecy, gdy w akcie nieposłuszeństwa obywatelskiego rzucałeś się na ziemię to przed Sejmem, to przed Wawelem, to znów na Krakowskim Przedmieściu, próbując własnym ciałem zatamować falę ciemnogrodu i widmo dyktatury, które krąży nad naszym pięknym, niemal europejskim krajem?

Budzisz się w nocy zlany potem, ale jednak dziwnie szczęśliwy, bo znów śniłeś, że jesteś żołnierzem wyklętym, ale – o dziwo – walczącym z Arabami szturmującymi polskie granice... i była tam też jakaś piękna sanitariuszka, przykładnie blond, z polską flagą na toczku?

A może zbyt często budzisz się ze ściśniętym gardłem z innych snów, w których siedzisz w dobrze oświetlonej sali konferencyjnej, otoczony nieokreślonymi wykresami wzrostu, wśród ludzi o wszelkich odcieniach skóry, tak różnych, a jednak tak podobnie odzianych w garnitury i garsonki, co oczywiście sprawia, że ocierasz łzę wzruszenia, bo ten uniform to najlepszy dowód na to, że wszyscy jednak jesteśmy tacy sami i produktywność jest możliwa ponad podziałami, wiwat globalizacja?

Znów oparzyłeś się petardą, którą chciałeś wrzucić w sam środek parady równości?

Masz odciski na rękach od kurczowego trzymania się drążka flagi europejskiej?

Dostałeś wytrzeszczu od świdrowania napominającym wzrokiem Viktora Orbána, niech wreszcie chociaż raz zagłosuje jak trzeba, dziad jeden, wąż i Brutus?


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie