"W związku ze śledztwem Prokuratury Krajowej w Krakowie, władze Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydowały o zawieszeniu zatrzymanych dziś osób w prawach członka partii PSL do czasu wyjaśnienia sprawy" - podkreślono w komunikacie Biura Prasowego Polskiego Stronnictwa Ludowego przekazanym w poniedziałek PAP.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć osób w śledztwie dotyczącym korupcji nadzorowanym przez małopolski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Krakowie - dowiedziała się w poniedziałek PAP. Wśród zatrzymanych jest były poseł PSL Andrzej P.

Wśród zatrzymanych są prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, b. poseł PSL Andrzej P., b. prezes i b. wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach, burmistrz Połańca Jacek T. i biznesmen - poinformował PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. Sprawa dotyczy korupcji i powoływania się na wpływy - dodał.

Zaznaczył, że postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Krajowej. Nie chciał udzielać innych informacji dotyczących sprawy, w związku z którą zostali oni zatrzymani.