statystyki

Lex Kamiński tworzy się na naszych oczach

autor: Patryk Słowik05.06.2017, 07:25; Aktualizacja: 05.06.2017, 07:46
Sędziowie Sądu Najwyższego -Przemysław Kalinowski, Jarosław Matras, Dorota Rysińska

Sędziowie Sądu Najwyższego -Przemysław Kalinowski, Jarosław Matras, Dorota Rysińskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Szef komisji ustawodawczej poseł PiS Marek Ast chce przeciąć związany z zeszłotygodniową uchwałą spór pomiędzy Sądem Najwyższym i Kancelarią Prezydenta.

– Rozbieżności w stanowiskach by nie było, gdyby kodeks postępowania karnego wyraźnie pośród przesłanek umorzenia postępowania przewidywał, że dochodzi do niego także wtedy, gdy prezydent stosuje akt łaski przed uprawomocnieniem się wyroku – wyjaśnia Ast.

Chodzi o art. 17 kodeksu. Określa on obecnie dwanaście sytuacji, w których nie należy wszczynać postępowania karnego, a to już wszczęte umorzyć. Gdyby w momencie zastosowania prawa łaski wobec Mariusza Kamińskiego w tym katalogu znajdowało się również ułaskawienie przez głowę państwa, sprawa byłaby jasna. Sąd Najwyższy najprawdopodobniej w ogóle by się nią nie zajmował, a do wydania uchwały by nie doszło. Ale została już wydana. I tu pojawia się wątpliwość: czy ewentualna nowelizacja kodeksu postępowania karnego wpłynęłaby jakkolwiek na sytuację procesową ministra koordynatora służb specjalnych?


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • o(2017-06-05 09:09) Zgłoś naruszenie 611

  i co jeszcze wymyślą te tęgie głowy z SN, dla nich ich kasta wszystko może

  Odpowiedz
 • oss(2017-06-05 11:18) Zgłoś naruszenie 49

  Skoro może ułaskawić, to jakie ma znaczenie żeby czekać aż postępowanie się zakończy. Kompletny brak logiki w sądzie najwyższym. Po prostu chodziło tylko o to, żeby się przyczepić. No ale tak się kończy, jak się sąd bierze za politykę.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2017-06-05 15:47) Zgłoś naruszenie 14

  Tyle spraw nie rozwiązanych ,tyle sprawa po tyle lat w kolejce a Oni rżna glupa scigając Pana Kaminskiego. ... Czy Wy naprawde Plstfusy myslicie że Obywatele ,zwykli ludzi to obchodzi że scigacie czlowieka który tępił oszutów? Najperw zajmijcie się Waszym POlitycznym zlodziejem i jego Pomocnikami...Oskarżam Donalda Tuska i jego POmagierów w tym pseudolekarz Ewe Kopacz oraz ich dyspozycyjnych wykształciuchów Trybunalskich o wielkie najPOdlejsze Narodowe złodziejstwo skutkujące tym, że tak wielu spracowanych od 15r życia nie dotrwa emerytury gdyż Tuski okradli cynicznie z wieku emerytalnego ludzi najdłużej spracowanych od wczesnych lat, zatrudnianych za komuny i postkomuny także dodatkowo w czasie ponad-ustawowym bez dni zamiennie wolnych oraz w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy . Ukradli Im najpierw wstecznie Ustawą Pomostową (czytaj POdmostowoą), 5 lat z wieku emerytalnego a potem pomogli dołożyć jeszcze dwa pomimo, iż tacy robotnicy często pracowali także w soboty i święta na wszystkich zmianach ponad-ustawowo bez dni zamiennie wolnych jak to za komuny i postkomuny praktykowano . Dali Im zamiennie rekompensaty za prace w szkodl i niebezp ale pod warunkiem, że po 52 latach pracy nie licząc nadgodzin, je dożyją ! Doprowadzili Ich do skraju dramatów . Kopacz powinna wiedzieć: „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób. Odebrano Im zapracowana radość starszego wieku a o tym, że Oni po fakcie pracy mieli wiedzieć ,że są to przywileje przejściowe i wstecznie się Ich okradnie sędzia zaprzyjaźnionego TK przeczytał w gwiazdach. (tylko w 2014r bezrobocie spadło ale wg GUS wśród 60 latków wzrosło aż o 8%). Tuski stworzyli w Polsce POlski Obóz Pracy....Uważam ze to są przestępcy -w dosłownym znaczeniu -.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie