statystyki

Trzeba poświęcić Krym na rzecz resetu z Rosją [WYWIAD]

autor: Katarzyna Stańko31.05.2017, 06:50; Aktualizacja: 31.05.2017, 07:57
Krym

"W obliczu kryzysów na Ukrainie i w Syrii oraz po przejęciu władzy we Francji przez nowego prezydenta dwa kraje wznawiają dialog, który tak naprawdę nigdy nie został całkowicie przerwany"źródło: ShutterStock

- Ukraina nie odzyska Krymu. W relacjach z Rosją trzeba iść naprzód. Francuskie firmy mimo sankcji utrzymały silną pozycję na rosyjskim rynku - mówi Samuel Carcanague.

Jak interpretować wizytę Władimira Putina we Francji i spotkanie z prezydentem Emmanuelem Macronem w Wersalu?

W obliczu kryzysów na Ukrainie i w Syrii oraz po przejęciu władzy we Francji przez nowego prezydenta dwa kraje wznawiają dialog, który tak naprawdę nigdy nie został całkowicie przerwany. Za prezydentury François Hollande’a relacje francusko-rosyjskie nie były jednak zbyt intensywne z powodu kwestii ukraińskiej. Macron może dać pozytywną dynamikę i pomóc zbliżyć się Rosji do Francji. Być może też do Europy.

Należy znieść sankcje wobec Rosji?

Za wcześnie, by o tym mówić. Na razie mamy pierwszy i pozytywny kontakt obu prezydentów, którzy będą pracować nad tą kwestią. Obecne rozmowy mają charakter pragmatyczny. Macron nie chce natychmiastowego zniesienia sankcji. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób rozwinie się kwestia ukraińska.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (6)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie