statystyki

Trzeba poświęcić Krym na rzecz resetu z Rosją [WYWIAD]

autor: Katarzyna Stańko31.05.2017, 06:50; Aktualizacja: 31.05.2017, 07:57
Krym

"W obliczu kryzysów na Ukrainie i w Syrii oraz po przejęciu władzy we Francji przez nowego prezydenta dwa kraje wznawiają dialog, który tak naprawdę nigdy nie został całkowicie przerwany"źródło: ShutterStock

- Ukraina nie odzyska Krymu. W relacjach z Rosją trzeba iść naprzód. Francuskie firmy mimo sankcji utrzymały silną pozycję na rosyjskim rynku - mówi Samuel Carcanague.

Jak interpretować wizytę Władimira Putina we Francji i spotkanie z prezydentem Emmanuelem Macronem w Wersalu?

W obliczu kryzysów na Ukrainie i w Syrii oraz po przejęciu władzy we Francji przez nowego prezydenta dwa kraje wznawiają dialog, który tak naprawdę nigdy nie został całkowicie przerwany. Za prezydentury François Hollande’a relacje francusko-rosyjskie nie były jednak zbyt intensywne z powodu kwestii ukraińskiej. Macron może dać pozytywną dynamikę i pomóc zbliżyć się Rosji do Francji. Być może też do Europy.

Należy znieść sankcje wobec Rosji?

Za wcześnie, by o tym mówić. Na razie mamy pierwszy i pozytywny kontakt obu prezydentów, którzy będą pracować nad tą kwestią. Obecne rozmowy mają charakter pragmatyczny. Macron nie chce natychmiastowego zniesienia sankcji. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób rozwinie się kwestia ukraińska.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (6)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie