Macierewicz, pytany we wtorek w Polskim Radiu 24, czy złożony przez Platformę Obywatelską wniosek o jego odwołanie okaże się porażką PO, powiedział: "Działania, które są skierowane na szkodę państwa polskiego, jak działania wspierające podejrzane, a tak naprawdę fikcyjne firmy, wystawione tylko po to, żeby uniemożliwić zakup bezpiecznych samolotów dla Polski, takie działania wspierane przez polityków opozycji są dla nich skrajnie kompromitujące".

Posłowie PO w uzasadnieniu wniosku o odwołanie Macierewicza uznali działalność szefa MON "za przykład skrajnej niekompetencji", zarzucając mu, że podejmowane przezeń decyzje "szkodzą Wojsku Polskiemu, osłabiają pozycję naszego kraju w Sojuszu Północnoatlantyckim".

Szef MON podkreślił, że przez 10 lat uniemożliwiano zakup nowych samolotów dla VIP-ów, co - jak przekonywał - doprowadziło do katastrofy smoleńskiej. "Teraz ci sami ludzie próbują odwrócić bieg wydarzeń, bo przecież te samoloty zostały już kupione w najbardziej przejrzystych i uczciwie zrealizowanych przetargach, jakie można sobie tylko wyobrazić" - zaznaczył.

Zdaniem Macierewicza, politycy opozycji angażują do swoich działań ludzi, którzy są związani z różnymi lobbystycznymi działaniami w przeszłości.

"Niestety (...) politycy, którzy rządzili przez osiem lat Polską, dzisiaj nazywają się opozycją i niestety nadal uprawiają propagandę podległości, likwidacji armii, negowania wartości żołnierskiego wysiłku" - przekonywał Macierewicz. Jak ocenił, w przeszłości polityka państwa polskiego była podporządkowana szkodzeniu polskiej armii.

Macierewicz, pytany o krytyczne wypowiedzi polityków opozycji na temat Wojsk Obrony Terytorialnej, powiedział, że trudno mu sobie wyobrazić, aby jacykolwiek polscy patrioci byli przeciwni wzmocnieniu polskiej armii. "To przecież fundamentalny warunek naszego bezpieczeństwa, tylko wrogowie mogą życzyć Polsce, żeby była bezbronna. Tak było rzeczywiście w naszej historii, zdarzali się ludzie, którzy pięknymi słowami pokrywali działanie na szkodę państwa, ale dzisiaj to jest przecież niemożliwe" - ocenił.