BOŚ nagrodził firmy z Warmii, Mazur i Podlasia za działalność proekologicznąWarszawa, 26.04.2017 (ISBnews) - Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) wręczył swoje wyróżnienia - "Klony" (element logotypu banku) pięciu firmom z Warmii i Mazur oraz z Podlasia, nagradzając je "za znaczący efekt ekologiczny oraz za innowację ekologiczną", podała instytucja.

Uroczysta gala odbyła się w Olsztynie. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym cyklu.

"Za przedsięwzięcie o znaczącym efekcie ekologicznym docenione zostały 3 podmioty. Spółdzielnia Mieszkaniowa Słoneczny Stok w Białymstoku za docieplenie 40 budynków mieszkalnych, dzięki czemu ograniczono zużycie energii cieplnej oraz emisję dwutlenku węgla. Przedsiębiorstwo Polmlek Sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim zostało nagrodzone za budowę nowoczesnego obiektu na terenie zakładu produkcyjnego w Warmińsko- Mazurskiej SSE w Lidzbarku Warmińskim oraz linii technologicznej do produkcji proszku WPC i laktozy zaś Gospodarstwo Ogrodnicze Łęgajny Sp. z o.o. wyróżniono za ograniczenie do minimum stosowanie chemicznych środków roślin. Podstawowym sposobem ochrony roślin w Gospodarstwie jest ochrona biologiczna. Do nawadniania upraw używana jest woda o jakości wody pitnej, czerpana z własnych, regularnie badanych, studni głębinowych" - czytamy w komunikacie.

W kategorii "Innowacja ekologiczna" nagrodzona została firma P.W. Wital Ryszard Tymofiejewicz - za produkcję innowacyjnych profili do stolarki budowlanej o wysokich parametrach termoizolacyjności z zastosowaniem unikatowych rozwiązań technologicznych wykorzystujących cząsteczki srebra o właściwościach bakteriostatycznych.

"Bank, wspólnie z Fundacją BOŚ, przyznał również wyróżnienie specjalne w kategorii 'Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana'. Dedykowane jest ono przedsiębiorstwom, które prowadząc działalność starają się dbać zarówno o środowisko naturalne, jak i dobro lokalnej społeczności. Podczas tegorocznej gali wyróżniona została firma Szopex Dutkiewicz Sp. j., która od ponad 10 lat prowadzi działania promujące aktywny styl życia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego" - czytamy dalej.

Wielki finał i rozdanie nagród głównych, czyli Klonów, przyznawanych za efektywne biznesowo i proekologiczne przedsięwzięcia, a także społeczne zaangażowanie, odbędzie się jesienią w Warszawie.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)