Specjalny numer infolinii - opłaty według stawek operatorów - obsługiwany jest w Komendzie Stołecznej Policji, gdzie na bieżąco wpływają informacje o utrudnieniach związanych z biegiem.

"Policjanci, dysponujący aktualnymi informacjami, będą odpowiadali na pytania dotyczące bieżącej organizacji ruchu w Warszawie oraz ewentualnych czasowych wyłączeniach z ruchu warszawskich ulic" - powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek.

"Zachęcamy także do korzystania z naszego profilu na Facebooku (https://twitter.com/Policja_KSP), gdzie również znajduje się informacja o utrudnieniach związanych z biegiem" - dodał.

Do biegu, stanowiącego także mistrzostwa Polski, szykuje się ponad 20 tys. osób. Bieg odbędzie się w godz. 9.00–14.30. Na czas imprezy częściowo wyłączonych z ruchu będzie kilkanaście ulic, m.in.: Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Puławska, al. KEN, Jana III Sobieskiego. Zwężona będzie Wisłostrada. Start na Wybrzeżu Szczecińskim. Meta przy Stadionie PGE Narodowym.