Dlaczego muzułmańscy uchodźcy zabijają?

autor: Małgorzata Maciejewska04.02.2017, 08:45
Walka z rasizmem i terroryzmem, które okazują się lustrzanymi odbiciami, musi polegać na likwidacji systemowego wykluczenia, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym

Walka z rasizmem i terroryzmem, które okazują się lustrzanymi odbiciami, musi polegać na likwidacji systemowego wykluczenia, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnymźródło: ShutterStock

Od czasu letniej fali ataków terrorystycznych w Europie mieliśmy kilka miesięcy spokoju, lecz temat uchodźców nie zniknął z czołówek gazet. Wisząca w powietrzu groźba islamistycznej przemocy, stale wykorzystywana do krytykowania unijnej polityki otwartych granic, zmaterializowała się po kilku miesiącach pod postacią przedświątecznego zamachu w Berlinie.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • PG(2017-02-03 14:29) Zgłoś naruszenie 6210

    Fajna teoria, ale niestety założona tylko na wiedzy czysto teoretycznej która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością a dotycząca może 1 procenta uchodźców, więc dopóki nie da się poprawnie oddzielić tego 1 procenta od reszty tzw dziczy i ich zwierzęcych zachowań, niestety dla własnego bezpieczeństwa wskazane jest traktować pełne 100 proc tak samo.

    Odpowiedz
  • onepropos(2017-02-04 09:10) Zgłoś naruszenie 8210

    Autor jest hipokrytą nie wymieniając najważniejszego czynnika napędzającego inwazję muzułmańską na Europę. Jest nim obowiązek każdego muzułmanina do konwesji niewiernych na islam lub zabicia ich. Rozpatrywanie przyczyn agresji muzułmańskiej na inne religie, czy cywilizacje, która to trwa od ucieczki Mahometa do Medyny, w kategoriach wstydu jest typowym przejawem postprawdy.

    Odpowiedz
  • Marcos(2017-02-04 09:13) Zgłoś naruszenie 687

    Hehehehe no tak pani autorka ma w stopce gender studies ....To wiele tłumaczy . Otóż owa Pani nie raczyła zauważyć że "zamachowiec z Wrocławia" chciał popełnić przestępstwo dla zysku natomiast muzułmanie mordują nas bo im tak Allah każe . Bo chcą nas zabijać. Ja polecam każdemu lekturę Korany (jest polskie wydanie) .64 % tekstu nawołuje do czynów uznanych dziś za kryminalne i terrorystyczne .Graniczące wręcz ludobójstwem...

    Odpowiedz
  • obserwator(2017-02-04 09:17) Zgłoś naruszenie 1534

    jak zwykle obiektywne spojrzenie, bez podtekstu politycznego, gratuluję autorce

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • No a jak wytłumaczyć Szyita co zabija Sunnitę(2017-02-04 09:29) Zgłoś naruszenie 412

    Przecież potrafią się mordować nawzajem. Zamachy w Iraku i wielu innych miejscach są dokonywane ze względów religijnych.... Ale co tam Szyit......Gorszy jest chrześcijanin czy prawosławny czy katolik czy baptysta ...to bez znaczenia. Wojna religijna trwa w najlepsze, a postrzeganie Świata w myśl czy zwycięży Islam jest powszechne.

    Odpowiedz
  • czy red Maciejewska zna Koran?(2017-02-04 09:31) Zgłoś naruszenie 322

    Kill yews and christians if they don’t convert or pay jizya tax Q 9:29 “Fight those who believe not in Allah nor the Last Day, nor hold that forbidden which has been forbidden by Allah and His Messenger, nor acknowledge the religion of Truth, of the People of the Book, until they pay the jizya with willing submission”

    Odpowiedz
  • Europejka(2017-02-04 09:53) Zgłoś naruszenie 604

    Dlaczego nie uciekają do krajów, w której przeważa ich religia i mentalność , tj. Arabia saudyjska, oman itp. ? Bo tam ich nie chca? A dlaczego ? Bo nikogo by nie obchodzili i musieliby pracować zeby żyć. A w Europie maja utrzymanie za darmo i nieroby baluja za otrzymane zasilki.

    Odpowiedz
  • A dlaczego u Siebie zabijają Chrześcijan ????(2017-02-04 09:59) Zgłoś naruszenie 513

    Dlaczego są chorzy z nienawiści religijnej??? Dlaczego są impulsywni i pierwsi sięgają po nóż??? Dlaczego tak łatwo ich urazić??

    Odpowiedz
  • Stan(2017-02-04 10:19) Zgłoś naruszenie 466

    Własnie artykuł ten udowadnia tylko że studia gender jak i ich wykładowcy robią z ewentualnych absolwentów wodę z mózgu, a to już jest takie samo zagrożenie społeczne jak terroryzm a może nawet gorsze. Artykuł jest strasznie stronniczy. Jak wiemy na ewentualny jeden zamach białego człowieka jest nieskończenie wiele zamachów muzułmanów o motywach nie wspomnę. Tylko ta jedna religia przez całe swoje istnienie od samego początku nie zmieniła poziomu agresji do innych ras i religii. Nie mam nic przeciwko temu jakie kto ma poglądy pod warunkiem że nie powodują destrukcji społeczeństwa a przede wszystkim nie dochodzi do ich relatywizacji. To co jest opisane w tym artykule to wyimaginowane teorie i próba relatywizacji zachowań społecznych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sorry(2017-02-04 10:52) Zgłoś naruszenie 445

    Artykuł bardzo zmanipulowany. Gender studia i wszystko w temacie.

    Odpowiedz
  • polo(2017-02-04 11:28) Zgłoś naruszenie 294

    A kogo to obchodzi dlaczego. Wchodzenie w umysł przypadku psychiatrycznego nie ma sensu. Naszym zadaniem jest niedopuszczenie do stworzenia okazji do tego, żeby zabili kogoś z Europejczyków. BTW. Za ofiary wśród Europejczyków odpowiadają tacy ludzie jak Merkelowa, którzy ich tu sprowadzili nie zaprzątając sobie głowy kwestiami bezpieczeństwa Europejczyków.

    Odpowiedz
  • 22(2017-02-04 12:07) Zgłoś naruszenie 406

    Ten cały " artykuł" to lewacki bełkot usprawiedliwiający tych bandytów. Niech autorka zrozumie wreszcie, że on nas zabijają z powodu wyznawanej przez nas WIARY.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • do łopaty(2017-02-04 12:10) Zgłoś naruszenie 314

    Oj P. Maciejewska słyszysz, że dzwonią ale nawet nie wiesz czy to są odgłosy dzwonu kościelnego. Istota tematu poruszona pobieżnie i wybiórczo, tak "pod publikę" - z nadzieja, że "ciemny lud to kupi"

    Odpowiedz
  • apostata(2017-02-04 12:29) Zgłoś naruszenie 742

    bardzo dobry tekst, ale do "naszych" rasistowskich prawaczków nie dotrze. a wystarczyłoby się cofnąć do historii i poznać obrzydzenie Zachodu polską emigracją w XIX czy XX wieku

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • tak niewielu spośród wielu(2017-02-04 12:56) Zgłoś naruszenie 210

    no tak, teraz to każdy jest doktorem, przeważnie honoris causa, a tych prawdziwych wsród wielu z obronionym doktoratem - NIEWIELU...

    Odpowiedz
  • Borsuk(2017-02-04 13:15) Zgłoś naruszenie 264

    Redaktor to tylko i zwykły ignorant i niema pojęcia o czym ani co pisze no chyba że to tylko zlecenie i dobra kasę dostał to spisał się fenomenalnie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abcd(2017-02-04 15:42) Zgłoś naruszenie 280

    Mówię, że w naszej kulturze nie ma miejsca dla muezinów, dla meczetów, dla rzekomych abstynentów, dla upokarzających czadorów, dla poniżających burek. A gdyby było takie miejsce, i tak bym go im odmówiła. Bo danie go im, oznaczałoby wyrzeczenie się naszej tożsamości, wykreślenie naszych osiągnięć. Byłoby pluciem na wolność, którą zdobyliśmy, cywilizację, którą zbudowaliśmy, dobrobyt, który udało nam się osiągnąć. Byłoby to sprzedawanie mojej ojczyzny. Oriana Fallaci, Wściekłość i duma (książka)

    Odpowiedz
  • Zabijają....Bo lubią.(2017-02-04 16:14) Zgłoś naruszenie 172

    to taka lokalna przyjemność.... Niewierny nie zrozumie.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-02-04 17:46) Zgłoś naruszenie 163

    Dlaczego muzułmańscy "uchodźcy" nie są zabijani ?

    Odpowiedz
  • Fryderyk Niestsche (2017-02-04 17:47) Zgłoś naruszenie 224

    autorka jest chora na głowę, niech idzie dobrowolnie do zakładu zamknietego

    Odpowiedz