"Odbyliśmy owocną rozmowę na temat innowacji i tego, jak mogą one pomóc służbie zdrowia, edukacji, a także jaki wpływ mają na pomoc międzynarodową i sektor energetyczny" - relacjonował dziennikarzom Gates, który stoi na czele jednej z najbogatszych prywatnych organizacji charytatywnych.

Wcześniej we wtorek w rozmowie z telewizją CNBS Gates powiedział, że Trump ma szansę ustanowić "amerykańskie przywództwo poprzez innowacje". Przypomniał, że prezydent elekt wielokrotnie mówił o rzeczach, które "nie wyglądają tak, jakby tego chciał".

"Podobnie mówił prezydent (John F.) Kennedy o misji kosmicznej i sprawił, że kraj stanął za nim. Myślę, że niezależnie czy jest to edukacja, czy powstrzymanie chorób, czy kwestie energetyczne, możemy mieć do czynienia z bardzo pozytywnym przekazem administracji, która może zorganizować te sprawy i pozbyć się barier regulacyjnych, ustanawiając amerykańskie przywództwo poprzez innowacje" - przekonywał miliarder.

Współzałożyciel Microsoftu powiedział też amerykańskiej telewizji, że podczas ostatniej rozmowy telefonicznej z Trumpem omawiali siłę innowacji. "Oczywiście cała moja kariera ma z tym związek. A on był zainteresowany wysłuchaniem tego. Wierzę, że odbędziemy kolejne rozmowy" - wyznał Gates. (PAP)