"Byłeś w ZOMO, jesteś w KODzie...". Marsz KOD spotkał się z kontrmanifestacją

13.12.2016, 17:27; Aktualizacja: 13.12.2016, 20:57
Demonstracja Związku Osób Represjonowanych

Demonstracja Związku Osób Represjonowanychźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Pod hasłem "Stop dewastacji Polski" przeszła we wtorek ulicami Warszawy manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Zakończył ją wiec przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Według organizatorów demonstrowało 30 tys. osób.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (14)

 • gmn(2016-12-15 18:28) Zgłoś naruszenie 20

  Należy się .

  Odpowiedz
 • PO-PSL-.NOW-kod w jednym szeregu o swoje przywilej(2016-12-14 01:27) Zgłoś naruszenie 22

  Grubo ponad 100 tys. zł na "odchodne" trafi do prezesa Rzeplińskiego. Zapłacą podatnicy wpis z dnia 12/12/2016 Wszystko wskazuje na to, że odchodzący za tydzień z funkcji prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński otrzyma ponad 100 tys. zł. Okazuje się bowiem, że Rzepliński tak ciężko harował dla dobra obywateli, że nie zdążył odebrać 114 dni urlopu. Teraz w zamian otrzyma pieniężny ekwiwalent. Co ciekawe - prezesowi TK urlopu udziela wiceprezes, a wiceprezesowi - prezes. Tak się akurat złożyło, że wiceprezes Stanisław Biernat również ma do odebrania mnóstwo dni urlopu i także będzie mógł liczyć na potężny strzał gotówki... Jako pierwszy na fakt, iż prezesowi Rzeplińskiemu zostało do odebrania 114 dni urlopu zwrócił uwagę Kamil Zaradkiewicz, który ogłosił to kilka tygodni temu na twitterze. Dodał przy tym, że prezes Andrzej Rzepliński "był w ubiegłym tygodniu prywatnie w USA, ale urlopu nie wziął. To są jego zachodnie standardy". Dwa dni temu Zaradkiewicz napisał na twitterze: "Prezesowi TK urlopu udziela wiceprezes, a wiceprezesowi - prezes. Obaj otrzymają ponad 250.000 zł za niewykorzystane urlopy". Pisząc "wiceprezes" miał na myśli Stanisława Biernata, któremu do końca kadencji pozostało pół roku, a również ma sporo dni urlopu do wykorzystania. Jeśli zachowa się tak, jak Andrzej Rzepliński, to łącznie będą oni mogli liczyć na ok. 250 tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystane urlopy. Tak ciężko harowali dla dobra obywateli... W kontekście powyższego warto przypomnieć, że TK w tym roku mocno spowolnił swoje działania, tak więc - przynajmniej teoretycznie - prezes Rzepliński mógł formalnie wykorzystać swój urlop nie narażając podatników na nadmierne wydatki z tytułu ekwiwalentu. Zgodnie z informacjami zawartymi w Zbiorze Urzędowym Orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego od stycznia do września TK wydał łącznie tylko 23 wyroki. Piszę "tylko" bowiem zgodnie z tym samym Zbiorem Urzędowym w całym 2015 roku wyroków było 63, a w 2014 - 71.

  Odpowiedz
 • Teatralna opozycja PO-PSL-NowaPERTU-KOD-rzy HANB !(2016-12-13 23:14) Zgłoś naruszenie 51

  Agentura sama sie demaskuje, klamstwo dziala w jedna strone. Uczciwisci prosze faryzeusze ! ! ! Szczyt wszystkiego! Petru broni generalskich stopni Kiszczaka i Jaruzelskiego! wtorek, 13.12.2016 Petru, Kiszczak, Jaruzelski, Generał, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że stopnie generalskie takich zbrodniarzy jak Czesław Kiszczak czy Wojciech Jaruzelskie zostaną cofnięte. Pomoc dla komunistów przyszła niespodziewanie ze strony lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru! – Ja nie jestem zwolennikiem ani generała Kiszczaka, ani Jaruzelskiego, uważam, że obaj mają krew na rękach. Ale zgodnie z polskim prawem trzeba udowodnić, dlaczego im się te stopnie nie należą (...)To były czasy PRL-u, to były generalskie stopnie PRL-owskie, ale mam wrażenie, że to co robi PiS to jest rewanżyzm bez faktografii – powiedział w Sejmie Ryszard Petru.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dziwny ten KOD(2016-12-13 20:05) Zgłoś naruszenie 54

  .......Nowy "Złoty Cielec "TVNu wtórnik POlikota zapomniał już jak TRYBUNALSKIE WYKSZTAŁCIUCHY POmogły okraść wstecznie setki tysiecy spracowanych od 15r zycia pracowników nie tylko z wieku emerytalnego ale także wstecznie po spełnieniu swiadczenia pracy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych takze z prawa do emerytury za te warunki. Malo tego POmogły okraaść z uznania pracy POnadustawowej (art 12 Ustawy o Emer POdmostwoych) . Słowem znaczna część społeczeństwa ktora spełniła wymagania ,która zasuwała za Komuny w świątek ,piątek i niedziela i to w warunkach ówcześnie urągających zdrowiu została przez Wykształciuchów nazywanych sędziami okradziona wstecznie i takich POmagierów Złodziej broni NEW POlikot Petru.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2016-12-13 19:48) Zgłoś naruszenie 93

  .Wszystkim Ty którzy atakują obecnie PiS ,że niby niezgodnie z Konstytucją przypomnę tylko jak PO z Wykształciuchami Trybunalskimi klepnęły Ustawę o Emeryturach POdmostowych i kolejną o Ogólnym Wieku Emerytalnym i następnie POdpierdzielili Dziedziczone Składki Emerytalne .Dlatego błagam Was POmyleńcy przestańcie bredzić, że PIS goniąc tych wykształciuchów łamie Konstytucje RP

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2016-12-13 19:36) Zgłoś naruszenie 94

  Jak to jest że Tusk Ich mafijny przywódca ogłosił---a Wykształciuchy Trybunalskie klepnęły :, ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w tych szkodliwych. I wszystko to w sytuacji :Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- Czy lekarz Kopacz to rozumie?Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób,odebrano Im zapracowana radość starszego wieku a o tym że Oni po fakcie pracy mieli wiedzieć ,że jest to przejściowe i wstecznie się Ich okradnie sędzia przeczytał w gwiazdach. (tylko w 2014r bezrobocie spadło ale wg GUS wśród 60 latków wzrosło aż o 8%). Stworzyli w Polsce POlski Obóz Pracy....Uważam ze to są przestępcy -w dosłownym znaczeniu A Najbardziej darła sie Krzywynos która poszła na emeryture w wieku 55 że ma być od wieku 67r

  Odpowiedz
 • KOD owcy nigdy nie czuli pały na karku(2016-12-13 18:36) Zgłoś naruszenie 118

  Szkoda, że teraz Władza jest pobłażliwa...... Myślę że wielu z KODu warto by było wypałować by zrozumieli za czym tęsknią.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tak sie to kończy....(2016-12-13 18:28) Zgłoś naruszenie 135

  jak nie skazano na długoletnie więzienia Komuchów w 1990r. To mamy V kolumnę komuszych **** których nigdy nie oderwano od koryta.

  Odpowiedz
 • paranoja(2016-12-13 18:19) Zgłoś naruszenie 85

  Parodia do sześcianu w wydaniu ch..j d..pa i kam...i k...pa

  Odpowiedz
 • dobry pomysł - daje wiele do myślenia(2016-12-13 18:10) Zgłoś naruszenie 188

  Kijowski krzyczy o solidarności z byłymi ubekami........Kabaret to mało powiedziane. Towarzysz Kijowski każe SB-kom przychodzić na swoje demonstracje z flagami Solidarności i twierdzi że to oni są Solidarnością.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie