statystyki

PIT Bronisława Komorowskiego – zobacz, ile prezydent zarobił w 2010 roku

autor: Mateusz Adamski05.05.2011, 10:03; Aktualizacja: 05.05.2011, 10:35

Chociaż w ubiegłym roku prezydent Bronisław Komorowski zarobił sporo, to dostanie jeszcze z urzędu skarbowego 15 tys. zł zwrotu podatku.

reklama


reklama


Ubiegły rok pod względem finansowym był bardzo dobry dla prezydenta Bronisława Komorowskiego – podaje dzisiejszy „Super Express”. Gazeta ujawnia, że 2010 roku głowa państwa zarobiła ponad 300 tys. zł. To o prawie 90 tys. zł więcej niż rok wcześniej, kiedy Komorowski był marszałkiem Sejmu.

„SE” pisze, iż po odliczeniu ulgi internetowej i prorodzinnej (na dwójkę uczących się dzieci) na konto głowy państwa powinno wpłynąć dokładnie 14 925 zł. Komorowski otrzyma tak duży zwrot dzięki temu, że rozlicza się wspólnie z żoną Anną, która w zeszłym roku nie uzyskała żadnych dochodów.

1 procentem swojego podatku Bronisław Komorowski postanowił wspomóc Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym Dalej Razem z Zielonej Góry. Organizacja ta może liczyć na 460 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:gazetaprawna.pl
Tagi:z kraju

reklama

  • abc(2013-01-09 14:51) Odpowiedz 00

    Jeżeli prezydent zarabia 60 tys. a ma na koncie 18mln ,to znaczy że panuje nam już ok 55 lat.

  • jerzy(2011-05-14 11:13) Odpowiedz 00

    miec w nosie nauke i byc nieudacznikiem oraz kumpli w PO a kasiora leci .czy taki pan zrozumie emeryta co ma rocznie 13 tys. zlotych . miche i auta tez ma za darmo

  • baca(2011-05-05 11:59) Odpowiedz 00

    a kto bogatemu zabroni ?

  • Warto być w Polityce(2011-05-05 13:54) Odpowiedz 00

    Co prawda w Demkoracji jest sie wyłacznie Partyjnym Prezydentem i realizuje wytyczne Partii. ale niech tam.

  • marynarz(2011-05-05 12:31) Odpowiedz 00

    nawet jak z zonka
    300 tys na 2 to jest po 150 tys
    to i tak jest najwyzszy prog podatkowy (?)

  • juras(2011-05-05 14:40) Odpowiedz 00

    Proszę jakiego wspaniałego męża stanu kreuje nam portal gazetaprawna. O tym, że utrzymanie prezydenta Komorowskiego i jego kancelarii jest droższe niż utrzymanie całego dworu brytyjskiej królowej to już słowa nie piśnie. Bo to byłoby nie po drodze z mainstreamem. Swoją służalczością obrażacie swoich czytelników.

  • szwejk(2011-05-09 10:44) Odpowiedz 00

    jak mało który naród dajemy się od lat wielu wykorzystywać nielicznym cwaniakom chronionym przez prawo prawo które sami akceptujemy przy okazji każdych wyborów ... no żenada

  • wykształciuch(2011-05-09 22:38) Odpowiedz 00

    Z bulem przyjmuję info że tyle mogą zarabiać analfabeci.

  • Elżbieta, Polska.(2011-05-09 22:44) Odpowiedz 00

    Zarobił o 300 tys. za dużo. Jeśli tak dba o rację stanu, jaką jest naród Polski, jak dotychczas ,lepiej by go w ogóle nie było! Niech wolny czas poświęci na leczenie się z miłości do dawnych członków PZPR-u.

  • Witold(2011-05-23 18:47) Odpowiedz 00

    Ja taki dochód osiągnąłbym po 15 latach. Jest fajnie, a co !!! W końcu to je polska, no nie ???