statystyki

Belgia: Mężczyzna postrzelony i zatrzymany w operacji policyjnej w Brukseli

25.03.2016, 17:30; Aktualizacja: 25.03.2016, 17:32
Belgia w żałobie po zamachach w Brukseli

Belgia w żałobie po zamachach w Brukseliźródło: PAP

Jeden mężczyzna został postrzelony i zatrzymany w piątek w wyniku dużej policyjnej operacji w brukselskiej dzielnicy Schaerbeek - podała prokuratura, dodając, że akcja była związana z udaremnionym w czwartek zamachem terrorystycznym we Francji.

Reklama


Reklama


Okolice placu Meiser w północno-wschodniej części miasta zostały otoczone przez uzbrojonych funkcjonariuszy jednostek specjalnych policji. Na miejscu pojawili się saperzy. Gdy funkcjonariusze przeszukiwali mieszkanie, słychać było odgłosy wybuchów. Świadkowie mówili też o strzałach.

Prokuratura nie podała tożsamości zatrzymanego rannego mężczyzny. W operacji nikt nie zginął.

W sumie w związku z udaremnionym we Francji zamachem zatrzymano w piątek w Brukseli trzy osoby. Dzień wcześniej zatrzymano sześć osób; prokuratura podała w piątek, że trzy z nich pozostaną w areszcie tymczasowym.

W czwartek wieczorem minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve ogłosił, że francuskie siły bezpieczeństwa udaremniły zamach terrorystyczny na ostatnim etapie jego przygotowań. W jednym z mieszkań w Argenteuil w regionie Paryża zatrzymano francuskiego obywatela podejrzewanego o związki z belgijskimi dżihadystami; na miejscu znaleziono niewielką ilość materiałów wybuchowych.

Belgijska policja kontynuowała w piątek poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy - jak się uważa - obok trzech zamachowców samobójców mieli przeprowadzić wtorkowe zamachy w Brukseli, w których zginęło co najmniej 31 osób, a ponad 300 zostało rannych. W miarę postępów śledztwa jest coraz więcej dowodów na związki między sprawcami zamachów w Brukseli a osobami odpowiedzialnymi za ataki 13 listopada ub. roku w Paryżu, w których zginęło 130 osób.

Belgijska prokuratura oficjalnie potwierdziła w piątek, że jednym z dwóch zamachowców samobójców z brukselskiego lotniska był belgijski obywatel Najim Laachraoui, który odpowiadał za przygotowanie ładunków wybuchowych użytych przez terrorystów w Paryżu. (PAP)

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • kALIF(2016-03-25 16:32) Odpowiedz 00

    Kochajmy się, niech „Love Parade” przejdzie przez Molenbeek Duński imam otwarcie wzywa do aktów przemocy wobec Europejczyków! „Jeśli ktoś popełni zakazane czyny, to jego krew można przelać” My mamy ciągle wybór, Europa zachodnia musi się zmierzyć z nieodwracalnymi konsekwencjami dziesięcioleci nieodpowiedzialnej polityki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama