statystyki

Kukiz'15: Możliwy wniosek o wotum nieufności wobec Jackiewicza

21.03.2016, 14:10; Aktualizacja: 21.03.2016, 14:10
Dawid Jackiewicz

Dawid Jackiewiczźródło: newspix.pl

Paweł Kukiz (Kukiz'15) zapowiedział, że jeśli potwierdzą się doniesienia medialne o nepotyzmie i kumoterstwie w spółkach Skarbu Państwa, to klub Kukiz'15 złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

Reklama


Reklama


"Niepokoją nas doniesienia prasowe, w których mówi się o około stu nominacjach na ważne stanowiska i funkcje w spółkach Skarbu Państwa. My obecnie te doniesienia analizujemy, będziemy bacznie przyglądać się, jakie ruchy będzie wykonywał minister skarbu Dawid Jackiewicz przy obsadzaniu stołków w spółkach Skarbu Państwa. Jeżeli doniesienia medialne się potwierdzą, a minister Jackiewicz nie zmieni swojego postępowania, to złożymy wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Skarbu Państwa" - powiedział Kukiz w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) powiedział PAP, że chodzi m.in. o listę działaczy PiS, ich bliskich i znajomych, którzy zdobyli nowe posady w administracji państwowej i spółkach skarbu państwa, którą opublikował tygodnik "Newsweek".

Kukiz podał przykłady opisywane przez media sprawy nominacji: byłego posła PiS Marcina Mastalerka na dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen i b. posła PiS Adama Rogackiego, który został powołany do składu rady nadzorczej spółki PL.2012.

"Żyjemy w partiokracji, a nie demokracji, w systemach demokratycznych funkcje i stanowiska obsadzane są zgodnie z kluczem fachowości i przyzwoitości, natomiast w partiokracji, podstawowym kluczem jest wierność partii. Skutkuje to kumoterstwem i nepotyzmem" - mówił Kukiz. Jak ocenił, takie zachowanie było na porządku dziennym również za czasów rządów Platformy i PSL, a wcześniej SLD.

O wypowiedzi polityków opozycji, którzy zarzucają PiS nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa, była pytana w poniedziałek premier Beata Szydło.

"Platforma Obywatelska i PSL, to są chyba dwie ostatnie partie, które powinny mówić o nepotyzmie w instytucjach państwowych i spółkach Skarbu Państwa, bo jeżeli sięgniemy do czasów, kiedy oni zarządzali, to bardzo jasno widać, jaki klucz był przyjmowany do zatrudniania osób w tych instytucjach" - powiedziała premier w poniedziałek na konferencji prasowej w Punkcie Socjalnym Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Jak oceniała, politycy PO i PSL są obecnie w opozycji i nie mają "specjalnie nic do zaprezentowania". "Nie chcą też konsensusu, chociażby w tak ważnych sprawach, jak Trybunał Konstytucyjny, nie przygotowują żadnych projektów ustaw, nie pracują merytorycznie, tylko i wyłącznie sycą się takimi konfliktami, więc wyciągają coraz to nowe sensacje" - podkreśliła Szydło.

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Klub Kukiz'15 liczy 40 posłów.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • zatroskany obywatel(2016-03-21 19:42) Odpowiedz 33

    Pielęgniarka ze średnim wykształceniem w zarządzie spółki energetycznej!To nie jest wyjątek! To staje się regułą! Czy polskie spółki i polska gospodarka wytrzymają zarządzanie przez takich "fachowców"? Jest to jawne działanie na ich szkodę! Kumoterstwo na niespotykaną skalę! Czy tak ma wyglądać "dobra zmiana"? Najbardziej aroganckie jest tłumaczenie takiej sytuacji przez PIS: bo poprzednicy też kradli! Brawo Kukiz15! Ktoś musi powstrzymać tę falę nepotyzmu!

  • sn(2016-03-21 16:29) Odpowiedz 03

    Mieliście nie powielać błędów (dobra zmiano PiS) i zła tamtej opcji POpatychPSL czy zwyczajów karuzeli PZPR (MBaW nieudacznik z grubą kasą za nasze , biednego państwa). n/w.kom.do art.DGP . Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca.autor: Adam Sofuł21.03.2016, 07:27; Aktualizacja: 21.03.2016, 08:11.Tak kradli ,trwonili czy szabrowali Ci w białych kołnierzykach ,systemowo (niby menadżersko, często wepchani przez partię nieudaczniki (partyjniak POpartychPSL do PKN Płock za 200tys /m-c co nosił teczkę za preziem) bez zawodu w branży , dopiero zaczynałby od fachowców tej firmy się uczyć ,a ile strat w trakcie narobiłby i my za to pokrywaliśmy w różny sposób czy to z braku kasy w podatkach od tych firm , nawet Spółek SP) czy podwyżkami cen. Widać, że NOWI dobra zmiana ,nie ucięła skutecznie bajońskie apanaże z pensyjkami odprawami miln, a tylko" lekko przycięła", to rozpasanie naszym kosztem!!!! Odwagi -dobra zmiano, rzeczywistej uczciwości i zdrowej moralności !!!!.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama