statystyki

Schetyna: PiS musi się zatrzymać. Jeśli nie rozwiąże sporu o TK wszystko będzie prowadzić nas na ulicę

11.03.2016, 09:14; Aktualizacja: 11.03.2016, 09:14
Schetyna: PiS musi się zatrzymać. Jeśli nie będzie rozwiązania sporu o TK wszystko będzie prowadzić nas na ulicę

Schetyna: PiS musi się zatrzymać. Jeśli nie będzie rozwiązania sporu o TK wszystko będzie prowadzić nas na ulicęźródło: PAP

„Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania tego konfliktu, to wszystko będzie nas prowadzić na ulice. A jeśli przeniesiemy wszystkie aktywności na ulicę, to będziemy mogli powiedzieć o Majdanie w Warszawie, ale to ostatni etap. Może to prowadzić do tego, czego jeszcze w Polsce nie widzieliśmy” – mówi o sporze wokół TK szef PO, Grzegorz Schetyna dla RMF FM.

Reklama


Reklama


Jego zdaniem szanse na kompromis dawałaby „inicjatywa prezydenta, która byłaby ponad jego środowisko partyjne”. „Ale inicjatywy na razie nie widzę” – dodaje. Polityk uważa, że „PiS sam się spętał”. „Na własne życzenie postawili się w kącie i zwrócili na siebie światła całej Europy”.

„Prawo i Sprawiedliwość musi się potrafić zatrzymać. Musi mieć własną trzeźwą ocenę sytuacji i konsekwencji, do których ich polityka doprowadzi. To jest stawianie się na marginesie Europy” – ocenia lider PO.

Dodaje, że Polska jest dziś problemem dla Europy, a Europa tego nie rozumie. „Polska jest ważnym miejscem, ale my też musimy mieć własny pomysł na wyjście z tego konfliktu. To nie jest tak, że ciągle musimy go intensyfikować. Jestem zwolennikiem tego, żeby Szydło, Kaczyński, Duda mieli możliwość zaproponować rozwiązanie konfliktu. Ciągle chcę wierzyć, że będzie pomysł i on musi się pojawić od tych, którzy narobili całego bałaganu” – uważa Schetyna. Pytany o to, czy na pierwszym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego był poruszany temat Trybunału Konstytucyjnego, odpowiada: „Jeżeli przechodzi się przez agendę wspólnych kłopotów, to pojawia się i ta kwestia”.

PO z Nowoczesną mniej w sondażu, niż PiS? „Szklanka zawsze jest do połowy pełna, albo do połowy pusta” – odpowiada gość RMF FM. Jego zdaniem Platforma wraca na drugie miejsce i jest w lepszej formie, niż jeszcze parę tygodni temu. „PO zaczyna, jak w długodystansowym wyścigu, gonić tego, który jest na przodzie” – komentuje polityk. Dodaje, że „sytuacja, do której doprowadziły rządy PiS, może w krótkim dystansie powodować przewagę sondażową, ale ruina zaufania i zbudowanie muru nieufności, jest czymś, co jest nie do wybaczenia”. Pytany o Sikorskiego, Rostowskiego i Grabarczyka poza zarządem Platformy, odpowiada: „To kwestia korekty, którą obiecałem”. „To nie jest tak, że wyprowadzają się z PO. Ich miejsce jest trochę w innej części Platformy. Każdy jest potrzebny” – ocenia Schetyna.

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

  • ela(2016-03-11 09:35) Odpowiedz 252

    Panie Schetyna chce pan dojść do władzy ? ,,po trupach do celu,,? Rządziliście sobą 8 lat, teraz dajcie rządzić partii ,która wygrała demokratycznie wybory. Przestańcie im ciągle przeszkadzać.

  • Na ulicach ....(2016-03-11 09:27) Odpowiedz 202

    ...byliście ćwierć wieku temu ! I co zrobiliście przez ten czas ? ...znów ulice ?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Lopez(2016-03-11 09:38) Odpowiedz 182

    Schetyna jak chce,to niech idzie na ulice,nawet pod latarnię.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • kALIF(2016-03-11 10:07) Odpowiedz 180

    Polska targowica zaciera swe tłuste rączki. Będą sankcje, czy nie będą? A może zawieszą Polskę? A może wreszcie wejdą tu niemieccy przyjaciele i zrobią z tym Kaczyńskim porządek W Polsce trwa wojna. Przeciwko pochodzącej z demokratycznych wyborów, pierwszej władzy oraz wyłonionej przez nią drugiej, wykonawczej (rządu), prowadzi tę wojnę trzecia władza, sądownicza, oparta o najpotężniejsze filary medialnej, czwartej władzy (m.in. TVN, „Gazeta Wyborcza”, wszystkie dzienniki regionalne w Polsce skupione w jednej niemieckiej grupie Neue Passauer Presse, należący do spółki Axel Springer tygodnik „Newsweek”). Kto może rozstrzygnąć spór między władzami w naszym systemie politycznym? „Arbiter” z zagranicy? Katarzyna II?

  • czytelnik(2016-03-11 10:28) Odpowiedz 150

    Schetyna, gdybyście postępowali przyzwoicie wiosną 2015 r,. to by tego nie było, tylko wtedy PiS nie wywoływał ludzi na ulicę, PO chciała zabezpieczyć swoimi ostatni przyczółek "rządów" tj TK, teraz może by się należało opamiętać

  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2016-03-11 09:59) Odpowiedz 140

    A,kogo wy tam chcecie na tej przysłowiowej ulicy zobaczyć.PO ma już 3 i pól roku na odzyskanie przez wyborców zaufania,i jeśli faktycznie dobro Polski będzie dla was priorytetem to pora zacząć być opozycją mądrą,a nie totalną.A,konflikt polsko-polski ,bo tak jeszcze go nazywam to na zdrowie nikomu nie wyjdzie.

  • Leo(2016-03-11 09:40) Odpowiedz 121

    Z nastaniem wiosny wszystkie kur*y na ulice!

  • Inspektor Pracy(2016-03-11 12:01) Odpowiedz 100

    . Żyję już w tym Polskim kraju tak dlugo ,że zrozumiałem iż TK nie orzeka tak naprawdę o niezgodności z konstytucją lecz faktycznie zatwierdza niezgodne z Konstytucją RP złodziejskie czyny POszczególnych ekip rządowych. Przykładem niech będzie wstecznie wprowadzona zmiana Ustawy o Emeryturach POdmostowych okradająca tysiące zatrudnianych w tych warunkach z wcześniejszego wieku emerytalnego ,czy Ustawa o zmianie wieku emerytalnego gdy sam jej główny naćpany promotor Tusk w przypływie szczerości POwiedział:Kocham SBków ,Kocham Milicje ,Kocham Wojskowych gdyż to Oni ochraniali mnie jak ćpałem w hotelu spółdzielni Świetlik jak inni od 15r zycia pracowali i POtem publicznie też oświadczył" Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących "--a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Tak stworzył dla Polaków w POlsce nie licząc się ze społeczeństwem, Narodowy POlski obóz pracy. Wszystko to klepnęli wykształciuchy z TK i w ten sposób udowodnili że jest to Trybunał Antykonstytucyjnie nie spełniający swojej roli. Dlatego to gremium wzajemnej adoracji należy najszybciej rozwiązać

  • TW Bolek nam taką Polskę zostawił(2016-03-11 11:44) Odpowiedz 101

    Na ulicach jak pisała niezależna prasa oprócz grubych ryb z PO i nowoczesnej były twarze TW i starych SB-ków, PZPR-owskich towarzyszy. A główna figura KOD kojarzyć się zawsze będzie z notorycznymi alimenciarzami. ___Czyli w skrócie cały przekrój PRL z Postkomuną i częścią zdradzieckiej Magdalenki. Bronicie starego systemu . Na szczęście jesteście w zdecydowanej mniejszości . Hydrze komuny nie obcięto łba poprzez dekomunizacje i teraz ten łeb odrasta (TW Bolek nam taką Polskę załatwił) . TO ludzie mają rację co zadeklarowali w październikowych wyborach

  • byly desantowiec.(2016-03-11 11:34) Odpowiedz 91

    On chce konfrontacji -przecież My PISowcy ich czapkami zabijemy --hm mocherami z czerownych beretów.

  • Polak(2016-03-11 13:37) Odpowiedz 90

    Drugi kapciowy Bolka dał głos. Nawet pies z kulawą nogą was nie poprze,jesteście skonczeniu w oczach Polaków

  • StAAbrA(2016-03-11 15:21) Odpowiedz 20

    A jak Schmacinę "zatrzymają" ? - to dopiero będzie siurpryza .

  • Ryś(2016-03-11 10:04) Odpowiedz 121

    Schetyna ma absolutną racje.

  • garfield(2016-03-11 15:40) Odpowiedz 10

    będzissz siedział hieno cmentarna

  • anna(2016-03-11 17:32) Odpowiedz 00

    Niech Pan Schetyna mnie nie rozśmiesza. PO i jej politycy są ostatnimi, którzy mogą wzywać do wyjścia na ulicę. Nie popieram partii Razem, za to popieram to co zrobili jej działacze z politykami PO, którzy chcieli się podłączyć do ich protestu. Pogonili cwaniaków z PO gdzie ****** rośnie.