statystyki

Wiceminister finansów Konrad Raczkowski odwołany

08.03.2016, 21:26
Konrad Raczkowski wiceminister finansów

Konrad Raczkowski wiceminister finansówźródło: newspix.pl

Premier Beata Szydło odwołała wiceministra finansów Konrada Raczkowskiego - dowiedziała się PAP we wtorek ze źródeł zbliżonych do rządu.

Reklama


Reklama


O odwołanie Raczkowskiego zwrócił się w poniedziałek do szefowej rządu minister finansów Paweł Szałamacha.

Do czasu nadania depeszy nie udało się PAP skontaktować z rzecznikiem rządu.

Podczas seminarium w SGH w ubiegłym tygodniu Raczkowski powiedział, że w 2016 r. upadnie kilka małych banków, ale nie będzie to efekt wprowadzenia podatku bankowego, lecz niewłaściwego zarządzania i nadzoru. "Kilka banków jest +toksycznych+ i one upadną jeszcze w tym roku. To małe banki, od razu uspokajam, i nie będzie to zaburzało polskiego systemu finansowego. Jednak oznacza to, że nadzór nie spełnił swojej roli i mieliśmy wydarzenia, jakie mieliśmy – mówię tu o bankach, które już upadły i wypłatach z BFG" - mówił wówczas wiceminister finansów.

Szałamacha zwrócił się w piątek do Raczkowskiego o wyjaśnienie tej wypowiedzi. Oświadczył równocześnie, że polski sektor bankowy jest stabilny. Także rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Łukasz Dajnowicz w komentarzu do słów wiceministra zapewnił, że sektor bankowy w Polsce jest stabilny i efektywny.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • Poborca(2016-03-09 08:55) Odpowiedz 70

    o upadku banków dowiecie się z kartki na drzwiach NIECZYNNE PRZEPRASZAMY

  • zofia(2016-03-09 08:52) Odpowiedz 60

    Ministra zwolnili a bank i tak upadnie. Ale ministra za zbyt długi jezor a bank za niegospodarność.

  • windykator(2016-03-09 08:48) Odpowiedz 50

    Największym błędem rzą***** było niewprowadzenie obowiązkowego przedmiotu "Ekonomia" do szkół.--- Polacy na pytania typu "Co to jest inflacja?" odpowiadają "Film z Leonardem Di Caprio" myśląc, że chodzi o tytuł "Infiltracja". Dlatego też mamy w społeczeństwie przeświadczenie, że jak ktoś im obieca kasę za nic (500+) czy obieca obniżenie wieku emerytalnego przy niekorzystnej demografii, to na tym w dłuższym terminie zyskają. Gdybyśmy przynajmniej mieli grecki klimat, to moglibyśmy chodzić w samej koszuli, bo na nic innego niedługo nas nie będzie stać...

  • drwal(2016-03-09 08:38) Odpowiedz 40

    Jeszcze chwila i całymi drużynami będą zwalniać z zachodnich obozów pracy wyzyskowej w systemie szczuro wyścigu rozlokowanych w Polsce! Bo światu zaczyna się zwracań nadmiar produktów........................................ Nierozwiązany kryzys z roku 2008 nie da o sobie zapomnieć ale uderzy jeszcze ze zdwojoną siłą. (Propaganda robi co może i wmawiają że najlepiej to jak by auta co tydzień wymieniać) Tak - w chinach na początek mniej oficjalne dane wspominają o ponad 6 ciu milionach zwolnień. Tak - kredyt ma być używany aby procent od niego wyrwał świat z tej matni. Czyżby ? Tak ciekawostka. Przypominam że jak w bankach na całym świecie zwalniają to wiedzą ze świat wpada w recesje i wydziały od udzielania pożyczek będą zbędne.

  • Odważny (2016-03-08 22:15) Odpowiedz 25

    ... bo w sposób trochę zawoalowany, ale jednak powiedział TO ... co czeka kilka banków w wyniku wprowadzenia podatku bankowego. Za mówienie PRAWDY ... neo-BOLSZEWIKI nie odpuszczają nawet SWOIM.

  • StAAbrA(2016-03-09 11:00) Odpowiedz 10

    Korzenne POlecenie , pardon , referencje ?

  • Krytyk oszustów(2016-03-09 12:29) Odpowiedz 00

    Uważam, że wiceministra odwołano za PRAWDĘ.............................Pytanie: kiedy odwołają ministra za PAZERNOŚĆ? Pożyjemy, zobaczymy.