statystyki

Kraków: Nielegalny zlot samochodów: 218 kierowców ukraranych

06.03.2016, 12:56; Aktualizacja: 06.03.2016, 13:14

218 kierowców zostało ukaranych mandatami, 35 straciło dowody rejestracyjne, a czterech prawa jazdy - to bilans akcji przeprowadzonej w nocy z sobotę na niedzielę w Krakowie przez policjantów. Funkcjonariusze udaremnili nielegalny, nocny zlot samochodów.

Reklama


Reklama


Kierowcy mieli się spotkać na parkingu przed jednym z centrów handlowych w rejonie ul. Powstańców Wielkopolskich.

"Duża liczba osób zmierzających w tym kierunku spowodowała spore utrudnienia na drodze. Policjanci koncentrowali się na regulowaniu ruchu, rozpoczęli też kontrole zwracając uwagę na stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców" – powiedziała PAP Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W sumie skontrolowano 299 prowadzących. Policjanci nałożyli 218 mandatów, z czego ponad 80 za przekroczenie prędkości i sporządzili cztery wnioski o ukaranie do sądu. 35 kierujących straciło dowody rejestracyjne, czterech prawa jazdy. Czterech spośród kontrolowanych prowadzących było pod wpływem alkoholu, a jeden pod wpływem narkotyków.

Organizowanie imprez czy spotkań o masowym charakterze wymaga zachowania procedur związanych z bezpieczeństwem. Takie spotkanie musi być zgłoszone, by uzgodnić sposób jego zabezpieczenia – przypomina policja.

W Krakowie podobne, nielegalne zloty organizowane są - według policji - kilka razy w roku, ale po raz pierwszy spotkanie zakrojone było na taką skalę.(PAP)

wos/ mok/

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • mateusz(2016-03-06 13:27) Odpowiedz 10

    hahahaaah..........nielegalny. Gazeta prawna serio ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama