statystyki

Rostowski: Gdyby nie decyzja RPP - recesji by nie było

02.03.2016, 07:38
Jacek Rostowski

Jacek Rostowskiźródło: Bloomberg

"Dane o tym, że 3 lata temu mieliśmy w Polsce recesję niespecjalnie mnie zaskoczyły" – mówi w rozmowie z RMF FM ówczesny wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski.

reklama


reklama


Główny Urząd Statystyczny zrewidował dane o wzroście gospodarczym za przełom lat 2012/13. Okazało się, że jednak mieliśmy dwa kwartały spadku gospodarczego, czyli recesję.

"Tej recesji, i to można powiedzieć z całą pewnością, nie byłoby, gdyby nie zupełnie błędne, absurdalne podwyższenie stóp procentowych w maju 2012 roku. Już wtedy było wiadomo, że w Polską gospodarkę uderza kryzys strefy euro" – dodaje Jacek Rostowski.

reklama


Źródło:RMF FM

reklama

  • Wszystko jasne(2016-03-02 09:01) Odpowiedz 110

    Dzięki niemu Polska stała się żerowiskiem dla bankierów i oszustów,oto ich sukcesy:

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • krol(2016-03-02 08:29) Odpowiedz 100

    Mam nadzieje,że ta gnida zdechnie w polskim więzieniu.

  • Tato, tato, sprawa sie rypla(2016-03-02 09:05) Odpowiedz 90

    Vincent te wasze "reformy" to było zwykłe przehandlowanie masy upadłościowej prl w ręce post-sowiecko-masońskiej finansjery. Gargamel musi siedzieć ! !

  • baca(2016-03-02 09:08) Odpowiedz 80

    ---Ten leśny dziadzio jest śmieszny.Nieomylny jak Gargamel , jedyny uzdrowiciel gospodarki według planu światowych właścicieli dal znowu głos. Dziękujemy ! ! -------------------------- 32 proc. Polaków żyje w niedostatku, 17 proc. w biedzie .

  • krol(2016-03-02 08:28) Odpowiedz 70

    Mam nadzieje,że ta gnida zdechnie w polskim więzieniu.

  • KALIF(2016-03-02 09:48) Odpowiedz 60

    ŚWIŃSKI BOLSZEWICKI KNUR

  • za pózno dostał kopa(2016-03-02 11:25) Odpowiedz 60

    bo ten arogant doprowadził do tego, że z jednego grosza odsetek na koncie bankowym, do budżetu państwa zabierane jest wszystko (100% idzie na podatek) mimo ustawy, która mówi że podatek od zysków kapitałowych (potocznie: podatek Belki) wynosi w RP 19%.

  • windykator(2016-03-02 12:05) Odpowiedz 50

    Kiedyś, to co zrobił Vincent z Dyzmą nazywało się działalnością na rzecz obcych mocarstw i było karane także KS-em.