statystyki

CBA w domu byłego ministra sportu. Andrzej B. usłyszy sześć zarzutów

29.02.2016, 09:17; Aktualizacja: 29.02.2016, 14:46
Andrzej B.

Andrzej B.źródło: newspix.pl

Były minister sportu Andrzej B. podejrzany o składanie fałszywych oświadczeń majątkowych. Jak poinformował Przemysław Nowak z warszawskiej Prokuratury Okręgowej, łącznie chodzi o popełnienie sześciu przestępstw.

reklama


reklama


Śledztwo przeciwko B. prowadzone jest od sierpnia zeszłego roku. Jak mówił prokurator Nowak na konferencji prasowej, zebrany dotąd materiał dowodowy wskazuje, że istnieje możliwość składania niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych przez byłego szefa resortu sportu. W związku z tym prokurator prowadzący śledztwo sporządził postanowienie o przedstawieniu zarzutów podejrzanemu - tłumaczy Przemysław Nowak. "W dniu dzisiejszym CBA na polecenie prokuratora dokonuje przeszukania domu Andrzeja B. Andrzej B. został wezwany do tutejszej prokuratury celem przeprowadzenia z jego udziałem czynności w charakterze podejrzanego" - dodaje rzecznik prokuratury.

Centralne Biuro Antykorupcyjne działa na zlecenie i pod nadzorem prokuratury. W trakcie kontroli ustaliło, że oświadczenia majątkowe złożone przez Andrzeja B. w latach 2010-2014 mogą być nieprawdziwe. Dochodzenie wszczęła też łódzka delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Łódzcy agenci CBA ustalili, że Andrzej B. składając oświadczenia majątkowe zaniżał swoje dochody nawet o 85 tysięcy złotych oraz nie ujawniał posiadania wspólnego majątku - samochodu. W domu pod Łodzią agenci CBA szukają dodatkowych dowodów - dokumentów m.in. wskazujących na posiadanie pieniędzy lub papierów wartościowych, ewentualnych rachunków dotyczących wydatków na cenną biżuterię, wakacje, opłaty za remonty mieszkań rodziny, ubezpieczenia drogiego samochodu i zakupy wyposażenia.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • windykator(2016-02-29 10:34) Odpowiedz 100

    Do tej pory tylko płotki podlegały odłowom - zaczął się sezon na grube ryby i słusznie.. Tak trzymać

  • Fikał, fikał ...(2016-02-29 09:38) Odpowiedz 80

    ... aż się dofikał ! A gdzie kolesie ???

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-29 10:53) Odpowiedz 80

    KOD nie wstawił się w obronie pracowników Biedronek, Kierowców z Polskiego Busa. Broni za to zaciekle Bolesława Bezwstydnego. Teraz mogą bronić kolejnego bohatera który padł ofiarą oszczerstwa na nagraniach u Sowy itd.. Idąc ostatnio mocno lansowaną logiką , jeżeli ktoś te nagrania miał i je ujawnił, to znaczy, że muszą być fałszywką.

  • Tato, tato, sprawa sie rypla(2016-02-29 10:34) Odpowiedz 70

    ... i aż ciśnie się pytanie na usta : jak żyć bez immunitetu ???----------------------------------Ścigać złodziei.

  • greg(2016-02-29 10:46) Odpowiedz 74

    Kiedy będzie postępowanie w spawie przywłaszczenia przez ministra Szałamachę 90tys. złotych? Będącc posłem i pobierając diety jednocześnie studiował przez ro w USA.Skandal

  • ghjjjyy(2016-02-29 12:00) Odpowiedz 70

    Chyba wszyscy dotychczasowi minidtrowie sportu siedzą?

  • Chamiska i bufony po 8 latach kradziezy RPza kraty(2016-02-29 13:59) Odpowiedz 60

    Wpusc chamisko do biura to atrament wypije ! A co ukradnie to w glowie sie nie miesci !

  • czytaty(2016-02-29 11:23) Odpowiedz 54

    Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie?

  • yaki(2016-02-29 11:22) Odpowiedz 53

    Marcinkiewicz miał rację. Będą u nas więźniowie polityczni...

  • KALIF(2016-02-29 12:09) Odpowiedz 50

    Hasło dla KOD: Ja też mam lewy majątek! PLATFORMA TO AFERZYŚCI ?? Pamiętajcie - jak pisał Gwiazdowski - jak się komuś buchnie sto złotych - to jest kradzież. Jak kilka milionów - to deufraudacja. A kilka miliardów - to już inżynieria finansowa!

  • Leo(2016-02-29 14:31) Odpowiedz 00

    On był zmuszony kraść. Gdyby nie kradł, PO uznało by go za kapusia.

  • StAAbrA(2016-02-29 15:06) Odpowiedz 00

    Andrzej B. , w oceanie złodziejstwa III RP , to jakiś pantofelek , albo inna rozwielitka . Rekiny , jak zwykle mają się dobrze . I rżą ze śmiechu , jak norki .