statystyki

Premier Szydło o 100 dniach rządu: Opozycja powinna przestać się buntować i realizować z nami "dobrą zmianę"

26.02.2016, 07:20
Beata Szydło podczas konferencji z okazji 100 dni rządu

Beata Szydło podczas konferencji z okazji 100 dni rząduźródło: PAP

Rząd chce, aby przepisy o obniżeniu wieku emerytalnego zaczęły obowiązywać w przyszłym roku - powiedziała premier Beata Szydło. Premier podsumowała na porannej konferencji prasowej sto dni pracy swojego rządu.

Reklama


Reklama


Projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego jest po pierwszym czytaniu w komisji sejmowej. Premier pytano także o podatek od hipermarketów. Szefowa rządu wyjaśniła, że podatek ten miał dawać wpływy do budżetu, ale też wspierać polskie sklepy. Pierwsza wersja projektu ustawy nie do końca spełniała te oczekiwania, gdyż polskie firmy również miały zostać obciążone podatkiem. Organizacje handlowców zwróciły się o zmianę tych założeń i rząd przygotował wariant z wyższą kwotą wolną od podatku. W przyszłym tygodniu projekt ma być skierowany do konsultacji rządowych.

Zdaniem premier, największym sukcesem rządu jest program Rodzina 500 Plus. Za niepowodzenie uznała natomiast opóźniające się prace nad podatkiem od hipermarketów, który miał już wejść w życie.

Komentując krytykę rządu ze strony opozycji, premier powiedziała, że opozycja ma do niej prawo. Dodała jednak, że oczekuje na projekty rozwiązań, przygotowane przez ugrupowania opozycyjne. Zapraszamy do współpracy, jesteśmy otwarci na rozmowę - powiedziała premier apelując, aby opozycja "przestała buntować" przeciwko rządowi, zabrała się do pracy i razem z koalicją realizowała "dobrą zmianę".

Premier podkreśliła, że rząd jest zdeterminowany, aby wprowadzić zmiany w górnictwie. Przyznała, że sytuacja w tej branży nie jest prosta, ale w energetyce nie ma alternatywy dla węgla. Beata Szydło dodała, że w ciągu kilku miesięcy powinna powstać Polska Grupa Górnicza.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-02-26 10:03) Odpowiedz 80

  Partia Petru napisała wreszcie ustawę, a Sąd Najwyższy uznał ją za bubel prawny! Miażdżąca opinia sejmowych prawników ....http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/924748,projekt-nowoczesnej-dot-finansowania-partii-odrzucony.html

 • dziadek Franek(2016-02-26 10:13) Odpowiedz 60

  do @ POmroczność - stan umysłu leniżerii--Wiadomo już, czemu na czas (i później) nie napisali swego programu wyborczego... po prostu nie umieli sklecić nic sensownego. (gromkie brawa dla wyborców Nowoczesnej) .................petru pokazał swój profesjonalizm i nowoczesność. weź swjego rubikonia i sp....da..j

 • cse(2016-02-26 11:14) Odpowiedz 30

  A co z ludzmi którzy przepracowali 40 lat i więcej,płacili składki,a dziś są bez żadnych środków do życia .Nie mają pracy ,zdrowia w wieku 55+,a emeryci po 15,20latach pracy śmieją się z nich,frajerów .Sprawiedliwie będzie wtedy,kiedy będzie możliwość przejścia na emeryturę ludzi,którzy przepracowali 40 lat,płacili składki.Oczywiście dobrowolnie,są i tacy ,którzy maja prace ,ale są tacy którzy w wieku 55+ z takim stażem są na śmietniku,bez żadnych środków do życia.Na łasce rodziny.Wstyd WOLNA POLSKO.CZY O TAKA POLSKE LUDZIE CI WALCZYLI W 1976,80,,,,,,,,,,,, r.

 • Temida(2016-02-26 10:14) Odpowiedz 35

  PIS NIE DALIŚCIE RADY ! 100 dni rządu PiS pod kierownictwem Premier Beaty Szydło , a nie pod EGIDĄ NARODU doprowadziło do KATASTROFY ustrojowej. Teczki pokazywane w trakcie kampanii wyborczej nie zawierały 5 projektów ustaw. Okazało się, że była tam wytworzona teczka "BOLKA" ? Zaburzona została POLITYKA ZAGRANICZNA , obniżona została wiarygodność Polski w świecie (rating BBB+). Zaatakowana została władza sądownicza, łamana jest KONSTYTUCJA. Wiele ustaw jest poselskich (PiS) pisanych na kolanie, głosowanych w zmęczeniu psychicznym, nocą i powodujących obalanie demokracji. W kampanii wyborczej PiS nie mówił o rewolucji i ataku na TRYBUNAŁ, o przejęciu mediów publicznych, wymianie kadry kierowniczej w służbie publicznej oraz w STADNINIE KONI W JANOWIE, inwigilacji obywateli.Nie byliśmy informowani o podzieleniu funkcji premiera i prezydenta " na spółkę" z Prezesem PiS. Prezydent zamiast być przedstawicielem Narodu, jest tubą PiS. A.Macierewicz - ukrywany podczas kampanii wyborczej (źle oceniany przez społeczeństwo), zostaje powołany na ministra MON . WADY MA PROGRAM RODZINA 500 PLUS". PIS NIE NISZCZCIE POLSKI. Panie Prezydencie Duda proszą przyjąć ślubowanie od 3 sędziów TK wybranych 8 października 2015 r.

 • A ja dam 2+(2016-02-26 12:22) Odpowiedz 10

  Plus za niezbyt rozsądne rozdawnictwo 500 zł od 2-giego dziecka, a dlaczego nie, np: po 300 zł dla KAŻDEGO dziecka jak zapowiadała premier. Nie ma drugiego dziecka bez pierwszego! Co do powrotu do starych emerytur, oraz innych obietnic dla których nie ma pieniędzy, to może lepiej powiedzieć, że państwo jest za biedne i wycofać się z tych kapitałochłonnych obiecanek..................................Ocenę 1 z minusem za ponadplanowe niszczenie demokracji, (tego nie było w "obiecankach"), a mianowcie; paraliż Trybunału Konstytucyjnego, zamach na media, inwigilacja obywateli - poza koniecznością obrony przed terroryzmem itd. Ogólnie:PiS wygrał na obiecankach i oszustwach. Kiedy to się zmieni?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama