statystyki

Niemcy: Pierwszy wyrok za ataki w Kolonii

24.02.2016, 14:54
Polizei

Niemcy: Pierwszy wyrok za ataki w Koloniiźródło: ShutterStock

W Niemczech zapadł pierwszy wyrok w związku z wydarzeniami z nocy sylwestrowej w Kolonii. 23-letni Marokańczyk został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu za kradzież telefonu komórkowego. Sprawcy ataków o podłożu seksualnym jak dotąd nie stanęli przed sądem.

Reklama


Reklama


Kolońska prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko 82 mężczyznom, którzy w noc sylwestrową napadali na kobiety. W większości przypadków chodzi jednak o kradzieże.

Tylko czternastu podejrzanym zarzucono przestępstwa o charakterze seksualnym. Dotychczas tylko jeden z nich trafił do aresztu. Domniemani sprawcy to w większości przybysze z północnej Afryki, głównie z Maroka i Algierii, którzy ubiegali się w Niemczech o azyl albo przebywali w kraju nielegalnie.

Po nocy sylwestrowej policja w niemieckim landzie Nadrenia Północna-Westfalia otrzymała ponad tysiąc zgłoszeń od kobiet, które zostały okradzione albo napastowane seksualnie przez grupy mężczyzn arabskiego pochodzenia.

Sprawa odbiła się szerokim echem w całej Europie. W Niemczech doprowadziła do zaostrzenia tonu debaty o imigrantach.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • wojtek(2016-08-15 11:48) Odpowiedz 00

    Przypomnę tylko ,że wg nowego projektu skazani imigranci będą natychmiast deportowani./Jeśli karą będzie pozbawienie wolności od roku wzwyż..../ Brawo Angela!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama