statystyki

Wałęsa odpowiada na mikroblogu: To co pokazuje bezczelnie IPN nie powstało przy moim udziale

24.02.2016, 13:22
Wałęsa odpowiada na mikroblogu: To co pokazuje bezczelnie IPN nie powstało przy moim udziale

Wałęsa odpowiada na mikroblogu: To co pokazuje bezczelnie IPN nie powstało przy moim udzialeźródło: Inne

Lech Wałęsa prosi IPN o kopie wszystkich pism, które stawiają go w złym świetle. Na swoim mikroblogu nazywa je dokumentami, "które Wam się nie podobają, które są brzydkie". Były prezydent chce udowodnić, że zostały one podrobione.

Reklama


Reklama


Dla przykładu Lech Wałęsa wskazuje jedno z pism z nazwiskami dziewięciu osób. Twierdzi, że na pewno nie zna i nie spotkał się z dwójką z nich: z Janem Górskim i Stanisławem Oziembłą. Proponuje, aby zapytać te osoby, czy mógłby na nich donosić nigdy ich nie spotykając.

Dokumenty z domu Czesława Kiszczaka udostępnione przez IPN Lech Wałęsa nazwał "sfabrykowanymi z premedytacją materiałami, paszkwilami, pomówieniami oraz kłamstwami". Zapewnił, że nie ma z nimi nic wspólnego. Jak zaznacza na swoim mikroblogu, irytują go "pojęcia strachu, zdrady, przekupstwa, współpracy", które mu się przypisuje. "Mnie to nie dotyczy" - pisze Wałęsa.

Były przywódca "Solidarności" twierdzi, że gdyby miał powtórzyć swoją życiową drogę, niczego by w niej nie zmienił. Dotyczy to również "otarcia się o służby PRL". Dodaje, że w przeszłości działał według swojej koncepcji walki z komunizmem. "Kto z Was, bohaterzy, wtargnąłby w czasie bijatyk do komendy milicji i wynegocjował wypuszczenie więźniów i o odebranie ich wystąpił z okna komendy? - pisze Lech Wałęsa. "Kto z was nie pozwoliłby, aby generał Kiszczak został premierem?" - pada kolejne pytanie na mikroblogu polskiego laureata pokojowej Nagrody Nobla.

Lech Wałęsa pisze, że to, co "pokazuje bezczelnie IPN" nie powstało przy jego udziale. Dodaje, że to "nieźle przygotowana prowokacja" i zamierza to udowodnić.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • W Polsce żyją 'krasnoludki'(2016-02-24 14:49) Odpowiedz 130

  Jeżeli to takie gnioty miał Kiszczak, to może Pan Wałęsa przyniesie do IPN te akta , które kiedyś wypożyczył i nigdy nie oddał. A może w drodze łaski przyniesie z archiwum te wydarte strony z Akt Bolka o kolejnych ofiarach i braniu kasy z SB , usunięte zapewne przez "krasnoludki".

 • x(2016-02-24 14:49) Odpowiedz 60

  jak zwykle skromnie i na temat...

 • Inspektor Inspektorów(2016-02-25 13:03) Odpowiedz 31

  .....Nie wiem czy On był Bolkiem czy tylko udawał,że nim był! ale wiem juz po latach iż na tytuł przewodniczącego Solidarności i członka KORu nigdy nie zasluzył . Nigdy ,przenigdy nie słyszałem od niego aby upomniał sie faktycznie w POkapitaliźmie o jaskrawe łamanie praw pracowniczych a taki powinien być przez całe zycie rasowy przewodniczący szczególnie gdy był juz Prezydentem czy później.. .............Wręcz przeciwnie -- ten Narcyz -ten zadufany człowiek -- chciał Pałować innych robotników którzy walczyli o swoje prawa w tym emerytalne. Ten POsiołek chciał poniewierać ludzi wyzyskanych przez naćpanego Tuska ,spracowanych i okradanych -zatrudnionych od 15r zycia ,pracujacych także bez wypoczynku w soboty i swieta .On nie zareagowal także jak Pierwszy zaćpany Król Europy okradł Ich wstecznie z praw za Szkodliwe i Niebezpi Warunki Pracy mówiąc na odmianę "” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " .........-- a co zrobili za Jego akceptacją z Innymi zmuszając do 52 lata pracy mówiąc o nadgodzinach..!! ! Dla mnie On Wałęsa nawet jeżeli nie był TW BOLEK to nim będzie na zawsze. I jeszcze jedno - wracaj do Danusi Narcyzie!

 • sztukmistrz(2016-02-25 10:07) Odpowiedz 10

  SB to jednak artyści byli,pięknego Bolka wystrugali, prawdziwe resortowe dzieło,chluba resortu,paru inteligentnych się połapało ale reszta to ćmoki czyli jakieś 10 baniek i na tym proszę państwa polega sztuka - włożyć goowno do galerii

 • o(2016-02-25 09:40) Odpowiedz 03

  juz w latach 1970-76 w SB wiedzieli, że z Wałęsy zrobi się bohater narodowy i już wtedy "tworzyli" na niego papiery

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama