statystyki

Jarosław Wałęsa: Mojego ojca czołga się przez najgorsze łajno. Czuje się zaszczuty i nie będzie przepraszał

20.02.2016, 09:11; Aktualizacja: 20.02.2016, 09:15
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa, EPA/MIGUEL GUTIERREZ Dostawca: PAP/EPA.źródło: PAP/EPA

„W tej chwili mojego ojca czołga się przez naprawdę najgorsze łajno i to jest niewybaczalne. To jest chyba nasza przypadłość narodowa, że nie potrafimy szanować naszych bohaterów. Piłsudski przechodził przez to samo, w tej chwili mój ojciec przechodzi przez to samo. Może dopiero po śmierci ojca postawimy mu kilka zasłużonych pomników” – mówi na antenie RMF FM, syn byłego prezydenta i europoseł PO Jarosław Wałęsa.

reklama


reklama


Chodzi o dokumenty, wskazujące na współpracę Wałęsy z SB, które znaleziono w domu wdowy po gen. Kiszczaku.

Pytany o to, czy w domu rodzinnym rozmawia się na temat przeszłości Wałęsy, odpowiada: „Ojciec czuje się tak zaszczuty, że nawet rozmawiając ze mną, próbuje się tłumaczyć jakby to robił z obcym człowiekiem”. „On chce o tym rozmawiać, a ja tłumaczę, że nie musi się tłumaczyć w domu rodzinnym ze swoich decyzji z tamtych dni” – dodaje Wałęsa.

Na pytanie, czy były prezydent powinien był przeprosić, odpowiedział: „Ja kategorycznie mówię nie! Jeżeli on w tamtym momencie podpisuje jakiś świstek tylko po to, żeby wyjść na zewnątrz, żeby być znowu ze swoją rodziną, żeby ochronić swoje życie i zdrowie, no to nigdy nie powinniśmy wymagać od takiego człowieka, żeby on za coś takiego przepraszał”.

- W tej chwili przypisuje się mojemu ojcu coś więcej, tak, że on zrobił gorsze rzeczy, niż tylko podpisał jeden świstek papiery, żeby wyjść na wolność w grudniu roku 70. W tej chwili przypisuje mu się to, że brał pieniądze, że donosił na swoich kolegów i tutaj trzeba powiedzieć kategorycznie nie. Dokumenty, które zostały znalezione w szafie Kiszczaka nie mają żadnej wiarygodności. Dlaczego? Dlatego, że to są dokumenty człowieka, który zawodowo, profesjonalnie podrabiał dokumenty mojego ojca. I to jest udokumentowane. Wszyscy wiemy o tym, że całe departamenty w ministerstwie generała Kiszczaka zajmowały się tylko i wyłącznie tym, żeby dyskredytować mojego ojca - mówi Jarosław Wałęsa.

Syn Lecha Wałęsy oskarżył również szefa IPN o nierzetelność. Jego zdaniem tak szybka analiza dokumentów nie pozwala na jednoznaczną ich ocenę: "Jeżeli nie potrafimy robić tego rzetelnie, to nikt nie jest w stanie tego powiedzieć, który dokument jest tak naprawdę prawdziwy, a który fałszywy. Jeżeli będziemy postępowali taki, jak postępujemy, jak postąpił szef IPN-u, który wyszedł i powiedział: mamy tutaj dokument, podpisaną lojalkę i to zostało już udowodnione, że to jest dokument autentyczny. Ale co to znaczy autentyczny? Czy on jest prawdziwy? Czy został przeanalizowany przez ekspertów? Przecież to zajmuje wiele tygodni, żeby stwierdzić, czy taki dokument jest prawdziwy, czy nie jest. Tymczasem szef Instytutu, instytucji, do której mam teraz już wiele wątpliwości…"

reklama


Źródło:RMF FM

reklama

  • czytelnik(2016-02-20 10:19) Odpowiedz 251

    gdyby Wałęsa powiedział prawdę, że w latach 1970-76 współpracował z SB przed wyborami na prezydenta, to wtedy społeczeństwo polskie oceniłoby go czy mu wybaczyli tą "słabość" czy nie, ale dalej brnie w zaparte że nie wspólpracował z SB

  • drwal(2016-02-20 09:59) Odpowiedz 240

    Panie Jarosławie -problemem BOLKA nie było to, że donosił i brał pieniądze, ale że potem na tym kłamstwie zawisał cały system....................................................................................................................................... TW BOLEWK kłamał jako prezydent ( pomijam, że przysięgal się na Matkę Boską, która teraz pewnie prosi, żeby ją z klapy BOLKA wypiąć )................................ BOLEK to tylko zwornik systemu a w tle są GEREMEK, KUROŃ, MICHNIK, SMOLAR, być może Balcerowicz, Petru - o to tu chodzi, Mocium Panie

  • Wałęsy bronią najwięcej(2016-02-20 10:49) Odpowiedz 202

    komuniści, szumowiny z PO, a wczoraj bronil go Boni zwany śliniakiem. Też kanalia i tajny współpracowanik komunistycznego gestapo, zwanego SB.

  • ludzie też owego czasu mieli wątpliwości co do(2016-02-20 09:30) Odpowiedz 191

    zasady POmroczności jasnej.To przeminęło a wyszło co innego----mieczem wojujesz od miecza zginiesz.Stare przysłowie -każdy wódz rewolucji był zaszczuty.

  • KALIF(2016-02-20 10:37) Odpowiedz 181

    Wałęsa jest sobie sam winny. To mały człowiek, który nie dorósł do roli, którą odegrał. Dziś widać jak on jest zagubiony i zastraszony tym wszystkim.

  • KALIF(2016-02-20 10:33) Odpowiedz 180

    Panie Jarosławie podziękowania nalezą sie Kiszczakowi i Michnnnikowi To Michnik, wykorzystując gazetę, która powstała w ramach paktu z czerwonymi, całe lata poświęcał na konserwowanie komunistycznych układów władzy. Po 1988 r. obraźliwych słów Michnik nie szczędził – ale wobec zwolenników lustracji i rozliczenia z PRL-em. „Znam ten ton dobrze, bardzo się go boję… usłyszałem coś, co bym nazwał antykomunizmem jaskiniowym” – grzmiał, gdy debatowano nad oczywistością, jaką było przejęcie majątku PZPR-u przez skarb państwa. Z kolei do walczącego o dekomunizację Jarosława Kaczyńskiego wołał: „Czy pan ma świadomość, że to samo Hitler mówił o Żydach? Że trzeba zlikwidować przywilej pewnej grupy (…). Pan mówi to samo o komunistach”. Dlatego, rozliczając Wałęsę, należy rozliczyć także Michnika – w pakiecie z teczką prokuratora Stefana Michnika.

  • francik(2016-02-20 11:09) Odpowiedz 170

    wałęsa jaki jest każdy widzi.od kilkunastu lat wszyscy znali jego sb-ecką przeszłośc i wszyscy udawali że jest normalnie,aż tu nagle bęc.król jest nagi.a syn jaroslaw gdzie by był gdyby jego ojciec nie został konfidentem?

  • adevo(2016-02-20 12:27) Odpowiedz 171

    Bez wątpienia Jarosław Wałęsa zrobił karierę polityczną dzięki ojcu- złodziejowi - patrz pytania Walentynowicz z 25 września 1995 roku, ojcu donosicielowi patrz teczki, ojcu zdrajcy ruchu solidarności, ojcu kłamcy patrz jego płotek przez który "skakał" na TT @aktwolinarodu, ojcu oszustowi, który oszukał cały Polski Naród, razem ze mną. Lech Wałęsa powinien przekazać pieniądze za Nobla spadkobiercom Solidarności. Jemu trzeba wytoczyć proces o ZDRADĘ INTERSÓW POLSKI Jarosław Wałęsa- bezpośredni beneficjent tatusia - rozwijał się za kradzione pieniądze i honory ojca - więc ponosi odpowiedzialność. Trzeba by go zdegradować i wyrzucić z Parlamentu EU!!!!

  • Inspektor Pracy(2016-02-20 12:34) Odpowiedz 160

    Pamięta Pan Panie Jarku co powiedział Pana Ojciec ludziom którzy byli zatrudnieni od 15 roku zycia. ludziom którzy za komuny i postkomuny pracowali ponadustawowowo nawet po 1000 dni (nie godzin) w niedziele i świeta, tym co wówczas pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy a których wstecznie z tych praw okradł Tusk,pamiętam Pan co powiedizłał jak bronili wieku emerytalnego? -- "wypałować ICH"!!. Więc Kogo bronił Pana ojciec gdy Tusk ogłosił publicznie:” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących ", a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. Czy nie bronił praw tych byłych SBków gnojąc przyjaciół pracujących także śrubokretem jak elektrycy.? Czy tak postępuje były Szef Związku? Czy pluje za to na Piotra Dudę? -że Ich bronił . To Kim był pana ojciec udowodnił swoim życiem a szczególnie wówczas gdy Był Trybunem Ludu . Dla mnie ten człowiek ochraniał dotychczasowych możnowładców a gnoił spracowanych ludzi nie upominając się o biedę społeczną! Dlatego nie wiem czy On był Bolkiem to roztrzygnie Pan Bóg ale dla mnie On Bolkiem jest i będzie , Sam jako narcyz zniszczył swój wizerunek !nie broniąc tych robotników którzy kiedyś w dobrej wierze Go poparli.

  • krys(2016-02-20 11:29) Odpowiedz 140

    Zawsze go popierałem wierząc, że ma na uwadze dobro Polski i Polaków. Jednak obalając Rządu Premiera Jan Olszewskiego obnażył się prawdziwy Lech Wałęsa BOLEK i z kim trzyma. Ma jeszcze ostatnią szansę aby przed śmiercią wyjaśnić co spowodowało, że dokonał w czerwcu 1992 roku w bardzo krótkim czasie wolty o 180 stopni zmieniając swoje przyznanie się i idąc w zaparte. Jeśli to zrobi, może liczyć na BOŻE przebaczenie.

  • KALIF(2016-02-20 11:55) Odpowiedz 130

    sprawa Lecha Wałęsy jako „Bolka” to pretekst wykorzystywany w istniejącym wcześniej podziale. Może należało ten tekst rozpocząć zdaniem: - Największym obrońca Wałęsy jest establishment III RP. Dlaczego? Bo jemu wszystko zawdzięcza. CO PISAŁ Adam Michnik w 1990 roku Wałęsa jest nieprzewidywalny. Wałęsa jest nieodpowiedzialny. Jest też niereformowalny. I jest niekompetentny. Nieprzewidywalność była zaletą w walce z totalitarnym komunizmem. I stać się musi katastrofą w demokratycznych strukturach współczesnego państwa. Dzisiaj, gdy szafa Kiszczaka otworzyła na oścież podwoje, Michnik może co najwyżej zaapelować, żeby odpieprzyć się od TW Bolka.

  • AKT WOLI NARODU(2016-02-20 12:25) Odpowiedz 120

    Bez wątpienia Jarosław Wałęsa zrobił karierę polityczną dzięki ojcu- złodziejowi - patrz pytania Walentynowicz z 25 września 1995 roku, ojcu donosicielowi patrz teczki, ojcu zdrajcy ruchu solidarności, ojcu kłamcy patrz jego płotek przez który "skakał" na TT - aktwolinarodu, ojcu oszustowi, który oszukał cały Polski Naród, razem ze mną. Lech Wałęsa powinien przekazać pieniądze za Nobla spadkobiercom Solidarności. Jemu trzeba wytoczyć proces o ZDRADĘ INTERSÓW POLSKI Jarosław Wałęsa- bezpośredni beneficjent tatusia - rozwijał się za kradzione pieniądze i honory ojca - więc ponosi odpowiedzialność. Trzeba by go zdegradować i wyrzucić z Parlamentu EU!!!!

  • Leo(2016-02-20 12:32) Odpowiedz 110

    Cicho być, gówniarzu!

  • AKT WOLI NARODU(2016-02-20 12:22) Odpowiedz 110

    Bez wątpienia Jarosław Wałęsa zrobił karierę polityczną dzięki ojcu- złodziejowi - patrz pytania Walentynowicz z 25 września 1995 roku, ojcu donosicielowi patrz teczki, ojcu zdrajcy ruchu solidarności, ojcu kłamcy patrz jego płotek przez który "skakał" na TT @aktwolinarodu, ojcu oszustowi, który oszukał cały Polski Naród, razem ze mną. Lech Wałęsa powinien przekazać pieniądze za Nobla spadkobiercom Solidarności. Jemu trzeba wytoczyć proces o ZDRADĘ INTERSÓW POLSKI Jarosław Wałęsa- bezpośredni beneficjent tatusia - rozwijał się za kradzione pieniądze i honory ojca - więc ponosi odpowiedzialność. Trzeba by go zdegradować i wyrzucić z Parlamentu EU!!!!

  • In(2016-02-20 12:43) Odpowiedz 110

    To kim był Pana ojciec udowodnił swoim życiem a szczególnie wówczas gdy był Trybunem Ludu . Dla mnie niestety co widziałem to ON ten ochraniał dotychczasowych możnowładców a gnoił spracowanych ludzi nie upominając się o biedę społeczną! Nie wiem czy On był Bolkiem -współpracownikiem ,to rostrzygnie Pan Bóg ,ale dla mnie przez Jego postępowanie On Bolkiem jest i będzie . Sam jako Narcyz zniszczył swój wizerunek !nie broniąc tych robotników którzy kiedyś w dobrej wierze Go poparli. Niech spada!

  • Inspektor Pracy(2016-02-20 12:39) Odpowiedz 100

    Pamięta Pan Panie Jarku co powiedział Pana Ojciec ludziom którzy byli zatrudnieni od 15 roku zycia. ludziom którzy za komuny i postkomuny pracowali ponadustawowowo nawet po 1000 dni (nie godzin) w niedziele i świeta, tym co wówczas pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy a których wstecznie z tych praw okradł Tusk,pamiętam Pan co powiedizłał jak bronili wieku emerytalnego? -- "Wypałować ICH"!!. Więc Kogo bronił Pana ojciec gdy Tusk ogłosił publicznie:” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących ", a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. Czy nie bronił praw tych byłych SBków gnojąc przyjaciół pracujących także śrubokretem jak elektrycy.? Czy tak postępuje były Szef Związku? Czy pluje za to na Piotra Dudę? -że Ich bronił . To kim był Pana ojciec udowodnił swoim życiem a szczególnie wówczas gdy był Trybunem Ludu . Dla mnie niestety co widziałem to ON ten ochraniał dotychczasowych możnowładców a gnoił spracowanych ludzi nie upominając się o biedę społeczną! Nie wiem czy On był Bolkiem -współpracownikiem ,to rostrzygnie Pan Bóg ,ale dla mnie przez Jego postępowanie On Bolkiem jest i będzie . Sam jako Narcyz zniszczył swój wizerunek !nie broniąc tych robotników którzy kiedyś w dobrej wierze Go poparli. Niech spada!

  • l eon(2016-02-20 13:12) Odpowiedz 90

    On w tym łajnie siedzi już od1970 roku

  • Inspektor Pracy(2016-02-20 12:32) Odpowiedz 90

    Pamięta Pan Panie Jarku co powiedział Pana Ojciec ludziom którzy byli zatrudnieni od 15 roku zycia. ludziom którzy za komuny i postkomuny pracowali ponadustawowowo nawet po 1000 dni (nie godzin) w niediele i świeta,tym co wówczas pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy a których wstecznie z tych praw okradł Tusk,pamiętam Pan co powiedizłał jak bronili wieku emerytalnego? -- "wypałować ICH"!!. Więc Kogo bronił Pana ojciec gdy Tusk ogłosił publicznie:” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących ", a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. Czy nie bronił praw tych byłych SBków gnojąc przyjació pracujących także srubokretem jak elektrycy.? Czy tak postepuje były Szef Związku? Czy pluje za to na Piotra Dudę? -że Ich bronił . To Kim był pana ojciec udowodnił swoim zyciem a szczególnie wówczas gdy Był Trybunem Ludu . Dlamnie ten człowiek ochraniał dotychczasowych moznowładców a gnoił spracowanych ludzi nie upominajac się o biedę spoleczną! Dlatego nie wiem czy On był Bolkiem to roztrzygnie Pan Bóg ale dlamnie On Bolkiem jest i będzie , Sam jako narcyz zniszczył swój wizerunek !nie broniąc tych robotników którzy kiedyś w dobrej wierze Go poparli.

  • wach-owski(2016-02-20 14:48) Odpowiedz 91

    Dla "Bolka z dnia na dzień zaciska się coraz bardziej pętla na tym spasionym POdgardlu. Jest to ostatni już moment o jego dogorywaniu i nic już tu nie POmoże nawet PO stokroć ujadanie mu POdobnej watahy z przychylnych mu szmatławców zwanych gazetami .

  • adevo(2016-02-20 12:27) Odpowiedz 80

    Bez wątpienia Jarosław Wałęsa zrobił karierę polityczną dzięki ojcu- złodziejowi - patrz pytania Walentynowicz z 25 września 1995 roku, ojcu donosicielowi patrz teczki, ojcu zdrajcy ruchu solidarności, ojcu kłamcy patrz jego płotek przez który "skakał" na TT @aktwolinarodu, ojcu oszustowi, który oszukał cały Polski Naród, razem ze mną. Lech Wałęsa powinien przekazać pieniądze za Nobla spadkobiercom Solidarności. Jemu trzeba wytoczyć proces o ZDRADĘ INTERSÓW POLSKI Jarosław Wałęsa- bezpośredni beneficjent tatusia - rozwijał się za kradzione pieniądze i honory ojca - więc ponosi odpowiedzialność.