statystyki

Kryzys migracyjny: Merkel chce współpracy z Turcją

17.02.2016, 15:54
Zamiast zamykania granic na Bałkanach, kontynuacja współpracy z Turcją - tak kanclerz Niemiec Angela Merkel chce walczyć z kryzysem migracyjnym.

Zamiast zamykania granic na Bałkanach, kontynuacja współpracy z Turcją - tak kanclerz Niemiec Angela Merkel chce walczyć z kryzysem migracyjnym.źródło: Bloomberg

Zamiast zamykania granic na Bałkanach, kontynuacja współpracy z Turcją - tak kanclerz Niemiec Angela Merkel chce walczyć z kryzysem migracyjnym w Europie. Merkel przedstawiła w Bundestagu stanowisko swego rządu na rozpoczynający się jutro unijny szczyt w Brukseli.

Reklama


Reklama


Niemiecka kanclerz mówiła, że na szczycie rozstrzygnie się, jaką drogą pójdzie teraz Europa. Czy zdecyduje się na zamknięcie granicy między Macedonią, Bułgarią i Grecją, ze wszystkimi tego skutkami dla Unii Europejskiej, czy też pozostanie przy wcześniejszym planie współpracy z Turcją.

Niemiecka kanclerz powiedziała, że rozumie się samo przez się, iż będzie dążyła do pozostania na tej drodze. Dodała, że chodzi o plan złożony z trzech filarów. Po pierwsze zwalczanie przyczyn migracji, po drugie ochrona zewnętrznej granicy między Turcją a Grecją, po trzecie regulacja napływu uchodźców. Angela Merkel dodała, że trzeba doprowadzić do wyraźnej redukcji liczby imigrantów.

Niemiecka kanclerz powtórzyła też, że na szczycie nie zapadną decyzje o nowych kontyngentach. Jak mówiła, robiąc taki krok Unia naraziłaby się śmieszność, bo dotąd rozdział uchodźców we wspólnocie praktycznie nie działa.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-17 16:20) Odpowiedz 60

  Unia nie może już się narazić się na śmieszność. Wszystkie dotychczasowe posunięcia już ją dostatecznie ośmieszyły.

 • Marcel(2016-02-17 17:37) Odpowiedz 30

  Polska nie powinna wyrazac zgody na permantna relokacje imigrantow.

 • Kryzys imigracyjny(2016-02-17 18:34) Odpowiedz 10

  1/ Zwalczanie przyczyn migracji to Don Kichoteria. Nie da sie tego zrealizowac. 2/ Ochrona zewnetrzna granicy midzy Turcja i Grecja np. przez policje niemiecka to udzielanie pomocy uchodzcom przy wsiadaniu do pontonow. 3/ Regulacja nalywu uchodzcow do UE to permanentne coroczne kwotowanie coraz to wiekszych kwot inwazyjnych imigrantow.

 • Jutro...(2016-02-17 17:35) Odpowiedz 02

  Jutro na Szczycie Rady Europejskiej znow z pewnoscia zacznie sie kwotowanie imigrantow. Osobiscie uwazam, ze nalezy zawiesic funkcjonowanie Schengen na jakis czas i nikogo z obcych spoza UE nie wpuszczac z wyjatkiem drogi legalnej poprzez ambasady, a to oznacza ploty graniczne rowniez wewnatrz UE.

 • Arny(2016-02-17 17:49) Odpowiedz 03

  Jaka wspolpraca z Turcja? Przeciez 250 tys. imigrantow rocznie z Turcji nie zadawala rzadu tureckiego. To co, 500 tys., 1 milion, 2 miliony rocznie do podzialu w UE? Czyli na Polske przypadaloby 10% tj. 50 tys., 100 tys., 200 tys.obcych rocznie na socjal do naszego kraju, bo w przeciwnym razie powazne konsekwencje w czlonkowstwie UE - jak pisza na Zachodzie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama