statystyki

Szydło podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej: Europa potrzebuje zdroworozsądkowych rozwiązań ws. kryzysu migracyjnego

15.02.2016, 19:45
Premier Szydło podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej

Premier Szydło podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiejźródło: PAP

Premier Beata Szydło przekonuje, że Europa potrzebuje "zdroworozsądkowych" rozwiązań w sprawie kryzysu migracyjnego. Po szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Pradze premier mówiła, że aby rozwiązać problem migracji, trzeba ustabilizować sytuację na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jak zastrzegła Szydło, te cele na razie są odległe, dlatego Unia Europejska powinna się skupić na łagodzeniu skutków kryzysu.

Reklama


Reklama


Premier powiedziała, że "konieczne jest uzyskanie kontroli nad przepływami migracyjnymi na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej i stworzenie ram bardziej wszechstronnej polityki migracyjnej". "Jesteśmy gotowi do wspólnej pracy nad propozycją dotyczącą utworzenia europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej" - zadeklarowała. Oceniła, że kluczem do zmniejszenia presji migracyjnej jest współpraca z państwami trzecimi, na przykład z Turcją.

Na spotkaniu w Pradze premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej przyjęli wspólną deklarację w kwestii migracji. "To dobry dokument (...) który potwierdza zbieżny punkt widzenia państw V4 na politykę migracyjną" - oceniła premier. "Jeszcze raz chcę podkreślić, że musimy szukać rozwiązań europejskich (...) bo dzisiaj ten kryzys jest sprawą nas wszystkich" - powiedziała Beata Szydło.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • zofia(2016-02-16 08:16) Odpowiedz 80

    Europa pod rządami Makreli i poparciu Hollande zmierza ku zagładzie, co to za plan i kto go wymyślił (Putin?) trudno dziś orzec. Polska skupiająca inne państwa jest realnym zagrożeniem dla tego planu.

  • drwal(2016-02-16 08:13) Odpowiedz 70

    Wygląda na to ,ze Niemcy będą musieli sami zjeść ta żabę,bo takich mają w swoich władzach "dokształconych" komisarzy i stado urzędasów. Znowu zadziałało słynne " iber mensz"-czyli nad czlowiek.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama