statystyki

Uroczystość w rocznice powstania AK i pierwszego zrzutu cichociemnych

14.02.2016, 16:42; Aktualizacja: 14.02.2016, 16:59
Grób Nieznanego Żołnierza

Przedstawiciele władz państwowych i kombatantów złożyli wieńce i wiązanki kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.źródło: ShutterStock

Uroczysta zmiana warty i złożenie wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W Warszawie uczczono 74. rocznicę powstania Armii Krajowej i przypadającą w nocy z poniedziałku na wtorek 75. rocznicę pierwszego skoku cichociemnych do okupowanej Polski.

Reklama


Reklama


Uroczystość odbyła się w asyście wojskowej. List od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego odczytał jego doradca, Andrzej Klarkowski.

"Dzisiejsza uroczystość jest wyrazem szacunku do ludzi, którzy podjęli trud walki o niepodległość ojczyzny. To również dowód naszej pamięci o tych, którzy za wolność Polski gotowi byli zapłacić cenę najwyższą" - napisał Marek Kuchciński do uczestników obchodów.

W drugiej części uroczystości przedstawiciele władz państwowych i kombatantów złożyli wieńce i wiązanki kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Obchody zorganizował Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-02-14 18:43) Odpowiedz 00

    DLA PRZYPOMNIENIA LEMINGOM I ZAPRZAŃCOM KTO BYŁ I JEST ŻOŁNIERZEM POLSKIM Cześć i chwała bohaterom . Żołnierze Armii Krajowej składali przysięgę następującej treści: W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił – aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama