statystyki

Zbigniew Ziobro w FAZ: Agresywny ton niemieckich polityków

06.02.2016, 07:59; Aktualizacja: 06.02.2016, 08:00
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobroźródło: Materiały Prasowe

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zarzucił niemieckim politykom agresywny ton wypowiedzi wobec Polski. W rozmowie z dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung" minister zapewnił też, że polski rząd nie przesądza wyniku postępowania w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Reklama


Reklama


Przypominając słowa o zamachu stanu, czy polityce w stylu Władimira Putina, Ziobro zwrócił uwagę na brak historycznej wrażliwości u niektórych niemieckich polityków. Jak powiedział, takie agresywne, brutalne wypowiedzi ranią Polaków. Dodał, że on sam nigdy nie użyłby tak ostrych słów pod adresem Niemiec.

W rozmowie z gazetą minister zarzucił też Niemcom, że pouczają Polaków w sprawie wolności mediów, ale sami skrywali informacje o atakach na kobiety w Kolonio. Pytany o nowe śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem Ziobro powiedział, że żaden członek polskiego rządu nie przesądza, czy doszło tam do zamachu.

Zapewnił, że jako prokurator generalny będzie dbał o obiektywne i rzetelne postępowanie.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • KALIF(2016-02-06 10:47) Odpowiedz 73

  Książe Adama Jerzy Czartoryski jest autorem takiego słynnego zdania: „W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie.”

 • drwal(2016-02-06 10:20) Odpowiedz 63

  -Dobra stanowcza spokojna odpowiedz na niemieckie agresywne zarzuty - brawo ! Min. Ziobro zbiera pierwsze pochwaly od niemieckich czytelnikow. Schuller chcial przedstawic Polske, nowy rzad i min. Ziobre w negatywnym swietle. Ta proba manipulacji sie nie powiodla.

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • KALIF(2016-02-06 10:52) Odpowiedz 53

  Żadnej współpracy z bolszewikami! Zasadą polskiej polityki zagranicznej winno być szukanie przeciwko Niemcom sprzymierzeńców na zachodzie, nigdy na wschodzie, W praktyce międzynarodowej nie ceni się przyjaciół całkowicie oddanych. […] Niemcy są naszym wrogiem zewnętrznym, bolszewicy i zewnętrznym, i wewnętrznym. Niemcy wojnę przegrali, bolszewicy ją wygrywają. Niemcy odchodzą, bolszewicy przychodzą” – pisał Józef Mackiewicz w roku 1944, Polska nie potrzebuje bowiem - ani Rosji ani Niemiec. Sąsiedztwo tych państw jest dla nas źródłem nieustannych konfliktów, wojen i ograniczeń państwowości. Jeśli syta i próżna Europa „potrzebuje Rosji” – niech brata się z nią na własny rachunek. Nigdy zaś kosztem Polski i naszej niepodległości. Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że w najżywotniejszym interesie Polaków leży, by Rosja została rozbita i zniknęła z mapy świata, Niemcy zaś stały się krajem słabym militarnie i gospodarczo. Jeśli taka teza wydaje się niektórym kontrowersyjna lub obrazoburcza, dowodzi to, jak bardzo zatraciliśmy instynkt zachowawczy i jak obce jest myślenie w polskich kategoriach.

 • W Polsce... JABŁKA tez upadają niedaleko JABŁONI (2016-02-06 10:54) Odpowiedz 43

  Minister Ziobro (potocznie znany w Polsce jako : "ZERO") odpowiada dla " FAZ" ... jak odpowiadali BOLSZEWICY z CCCP zachodnim dziennikarzom ... na ich krytykę bolszewickich metod działania w CCCP ....... "A U WAS TO MURZYNÓW BIJĄ". Nic dziwnego ... tez z plemienia BOLSZEWIKÓW (zwani w Polsce ... neo-BOLSZEWICY)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama